Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?

Jeżeli chcesz zaciągnąć szybką pożyczkę pozabankową, w takim przypadku sprawdź razem z nami, na co należy zwracać szczególną uwagę, aby zawrzeć umowę z rzetelnym pożyczkodawcą i nie narazić się na problemy.

100 złotych

Fotografia: materiały własne

1. Zaufana firma pożyczkowa

Po pierwsze należy wybrać dla siebie odpowiednią firmę pożyczkową – zaufaną, rzetelną, posiadającą dobre opinie. Najlepiej zrezygnować z pożyczek w firmach mało znanych, które są nowe, także małych firmach działających wyłącznie lokalnie. Firma pożyczkowa nie powinna pobierać żadnych opłat z góry, na przykład za rozpatrzenie wniosku. Najlepiej sprawdzać informacje na forach poświęconych finansom.

2. Sprawdź regulaminy

Niestety, tylko niektórzy z nas dokładnie sprawdzają, jaka jest dana pożyczka pozabankowa, na przykład poprzez przeczytanie regulaminu, wzory umowy, dodatkowych tabel opłat – w ten sposób będzie można dowiedzieć się więcej niż tylko w reklamach.

3. Przeczytaj umowę

Umowa powinna zawierać wszystkie kluczowe informacje, w tym wysokość pożyczki, czas jej spłaty, także koszty pożyczkowe – zapamiętaj lub zapisz te informacje, aby zawsze spłacić zadłużenie w odpowiedniej sumie na czas.

4. Unikaj przekroczenia terminu spłaty

Podczas czytania umowy i innych dokumentów pożyczki pamiętaj o tym, żeby sprawdzić, z jakimi karami wiąże się niedotrzymanie terminu spłaty – niekiedy firmy stosują wtedy wyjątkowo wysokie opłaty, które wielokrotnie przewyższają koszty pożyczkowe.

Zatem jeżeli szukasz bezpiecznej pożyczki pozabankowej, wybierz taką, która ma wiele pozytywnych opinii, jest polecana przez innych, ale zawsze także sprawdź wszystkie dokumenty, by mieć pewność, że twój wybór będzie prawidłowy i nie przysporzy ci kłopotów.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *