Czerwiec 25, 2019

Jak sprawić, aby kredyt samochodowy był tańszy?

akapit

Kredyt samochodowy to alternatywa dla leasingu. Wiele osób w naszym kraju decyduje się na taką formę finansowania zakupu auta, ponieważ wiąże się to z mniejszymi formalnościami i większą przejrzystością. Kredyt samochodowy to jednak zobowiązanie finansowe, od którego należy ponieść koszty.

Co zrobić aby kredyt na zakup auta był tańszy?

Honda Accord

Fot. E-Journalist

Zaciągając kredyt samochodowy, ważną kwestią jest wartość auta. Droższy samochód wymaga większego kredytu – co też oznacza, że całościowe koszty zobowiązania będą wyższe. Kupując auto na kredyt, warto szukać samochodów, które nie są przesadnie drogie. Jeśli nas nie stać na jakikolwiek samochód, to dlaczego kupować od razu najdroższy jaki znaleźliśmy.

Wiek auta również ma znaczenie, przy warunkach kredytowania. Starsze samochody są bardziej podatne na usterki. Kredyty dla aut używanych są droższe, jeśli chodzi o całkowite koszty kredytowania. Bank zawsze będzie przychylniej patrzył na nas, kiedy będziemy kupować nowy samochód z salonu.

Obecnie, banki przy zaciąganiu kredytów o wyższych kwotach wymagają od kredytobiorców zabezpieczenie i wkładu własnego. Jeśli będziemy posiadali jakiekolwiek środki pieniężne i wniesiemy wkład własny – zapłacimy mniejsze odsetki od kredytu. Zabezpieczenie kredytu poprzez cesję ubezpieczenia czy też ustanowienie przewłaszczenie w przypadku braku terminowej spłaty kredytu – może znacząco obniżyć koszty kredytowania.

Ważnym aspektem dla kosztów kredytu samochodowego jest również okres kredytowania. Kredyty samochodowe są udzielane przeważnie na okres ok. 8 lat – a maksymalnie na 10 lat. Kredyt na używane auta jest udzielany na ok. 5 lat. Z jednej strony, dłuższy okres kredytowania oznacza niższą miesięczną ratę kredytu. Z drugiej strony, kredyty o długim terminie spłaty oznaczają wyższe koszty kredytowania.

Wybierając kredyt warto zastanowić się nad ofertami banków marek samochodowych. W Polsce działają przynajmniej dwa takie banki: Toyota Bank oraz Volkswagen Bank. W tym przypadku możemy liczyć na korzystniejsze warunki kredytowania przy zakupie samochodów tychże marek. Niekiedy banki mają również podpisane umowy z producentami samochodów, udzielając kredytów na zakup auta na preferencyjnych warunkach. Warto dowiedzieć się w swoim banku, czy nie mamy możliwości zaciągnięcia kredytu na zakup auta na korzystniejszych warunkach.

Dodano do: Motoryzacja

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz