Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

MetaSport.pl – zobacz efekty treningu personalnego

Od jakiegoś czasu media masowe do których należy Internet, czy telewizja kreują wizję współczesnego człowieka jako osobę piękną, z niesamowicie zgrabną sylwetką i prowadzącą zdrowy życia. Dostępność siłowni, boisk treningowych i różnych form sportu sprzyja aktywności fizycznej. Wiele osób już od najmłodszych lat pragnie być jak gwiazdy sportu. Niestety, to nie takie łatwe!

W obecnej rzeczywistości ludzie nie mają zbyt dużo czasu dla siebie, a większość z nich pracuje statycznie obciążając kręgosłup – jest to specyfika krajów rozwijających się oraz dobrze rozwiniętych. W przeszłości nie występowała potrzeba dodatkowego zmuszania organizmu do wysiłku fizycznego. Praca, którą wykonywano na co dzień była jego świetnym źródłem. Począwszy od zbieractwa, myślistwa, na rolnictwie kończąc. Na różnych etapach rozwoju cywilizacyjnego człowieka sport był tylko i wyłącznie rozrywką (lub przygotowaniem do wojny, ale to już w bardzo dawnych czasach), dzięki której można było trochę się zabawić, odpocząć od codzienności i ciężkiej pracy.

Aktualnie sport także jest traktowany jako rozrywka lecz w większości przypadków uprawia się go ze względu na siedzący tryb życia. Brak regularnej aktywności fizycznej sprawia, że coraz więcej ludzi cierpi na choroby cywilizacyjne takie jak nadciśnienie tętnicze, otyłość, czy chociażby wady postawy.

Jednak aby regularnie ćwiczyć trzeba mieć dużo samozaparcia. Chyba każdy miał już do czynienia z brakiem motywacji, czy różnymi barierami dnia codziennego które powodują, że treningi nie mogą odbywać się systematycznie. Niektórzy ludzie próbują z tym walczyć, ustanawiając sobie nowe cele takie jak zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, zbudowanie masy mięśniowej, czy poprawienie kondycji. Nie jest to takie łatwe, w szczególności kiedy jesteśmy z każdej strony atakowani i demotywowani przeróżnymi „dietami cud”, czy wszelkimi urządzeniami i suplementami diety, które spalają tłuszcz z naszego organizmu w mgnieniu oka. Nie dajmy się oszukać! Jest to tylko i wyłącznie wyłudzanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

Najzdrowszym oraz najszybszym sposobem na osiągnięcie założonych celów jest odpowiednio dobrana dieta i zestaw ćwiczeń, które będą ukierunkowane na realizację powziętego postanowienia. Najważniejsze jest to, żeby wszystkie kroki były uzasadnione i przede wszystkim dobierane indywidualnie. Przecież każdy jest inny, posiada różne możliwości fizyczne, inną przemianę materii, w różnym tempie robi postępy — więc dlaczego tak wiele osób stawia na treningi uniwersalne?

Jednym z najlepszych sposobów na szybkie osiągnięcie efektów jest trening z Personal Trainer’em. Doradzi on zarówno w zakresie doboru odpowiedniej diety, jak i spersonalizowanego zestawu ćwiczeń. Profesjonalnie sporządzony plan treningowy pomoże nam osiągnąć założony cel.

Błędem jest opieranie się na poradach fałszywych „ekspertów”, których można spotkać na wielu forach internetowych. W większości przypadków są to osoby które nie miały zbyt wiele do czynienia z dietetyką czy rozplanowywaniem treningów. Bardzo często w internecie na pytania ,”Po jakiej diecie szybko schudnę?”, „Jaki zestaw ćwiczeń zastosować, żeby zwiększyć masę mięśniową?”, dostajemy złe podpowiedzi, które nie tylko nie przynoszą efektów, ale również mogą mieć zły wpływ na nasz organizm.

Czytając ten artykuł wiele osób pewnie pomyśli: Takie skomplikowane to całe ćwiczenie. Nic o tym nie wiem, więc nic nie będę robić. Tak rzeczywiście było dotychczas…

Dopóki ekipa MetaSport.pl nie postanowiła ułatwić dostępu do wszystkich narzędzi opisanych powyżej. Stworzyli oni platformę, gdzie w kilku krokach można nawiązać współpracę z trenerem wirtualnym, która dostarcza całkowicie indywidualne rozwiązania dla osób trenujących.Grafika poniżej pokazuje jak w kilku krokach rozpocząć korzystanie z niej i korzyści, które można z tego czerpać.

Metasport

Co zyskuje trener?

Ekipa MetaSport, tworząc portal pomyślała o trenerach. Kontakt z potencjalnymi klientami nie był nigdy tak prosty. Wystarczy zamieścić informację o sobie, opisać metody pracy oraz uzupełnić cennik. Od tej chwili możesz współpracować z osobami trenującymi z całej Polski! Jest to najlepsza forma promocji dostępna na rynku trenerów personalnych.

Co zyskuje trenujący?

Przede wszystkim portal pozwala trenować częściej osobom, które na trening czasu nie mają. Wybierając trenera osobistego, użytkownik może szybko sprawdzić opinie trenera, ceny za usługi, czy przeczytać porady i artykuły, które napisał. Dzięki dostępowi on-line oraz aplikacji mobilnej trenujący i trenerzy mają możliwość kontaktu ze sobą w każdym miejscu i o każdej porze. Aplikacja mobilna pozwala trenującym również kontrolować wartość energetyczną spożywanych posiłków oraz sprawdzać kiedy powinni odbyć kolejny trening, w każdym miejscu i o każdej porze.

Najbardziej innowacyjne jest jednak to, że platforma podchodzi do każdego użytkownika indywidualnie nawet wtedy, gdy wybierze on Trenera Wirtualnego. Na początku trenujący musi wypełnić dane i testy, które pomogą określić jego poziom motywacji oraz aktualną kondycję fizyczną. Dzięki temu można ustalić odpowiednią dietę oraz unikalny zestaw ćwiczeń, który pozwoli mu dotrzeć do wybranego celu.

Zatem, czy wybierzesz trenera wirtualnego, czy Personal Trainera z twoich okolic, możesz być pewien, że wybrałeś dobrze! Dodając do tego wszystkiego blog ze specjalistycznymi artykułami, którym można zaufać, możesz być pewny, że trening indywidualny nigdy nie był tak łatwodostępny.

Niezależnie od tego, czy jesteś trenerem, czy trenującym – dzięki platformie możesz osiągnąć swój cel. Dogodny dostęp (również mobilny z przeniesieniem wszystkich funkcjonalności), intuicyjny interfejs oraz rozbudowana funkcjonalność zapewnią Ci sukces!

Jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę MetaSport.pl i wybrać rodzaj konta – w zależności czy jesteś trenerem, czy trenującym.

Jako trener powinieneś wypełnić swój profil, który jest prezentowany innym użytkownikom portalu, swoje doświadczenie, specjalność, czy zdjęcie. Możesz wzbogacić go o porady, które dotyczą np. treningów, czy o ułożone przez siebie diety.

Jako osoba trenująca powinieneś wypełnić informację o sobie. Dzięki tym danym narzędzia na portalu MetaSport.pl indywidualnie dla Ciebie dobiorą dietę oraz trening. Jako pełnoprawny użytkownik masz również pełny dostęp do bazy trenerów. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz współpracować z e-dietetykiem i e-trenerem, czy znaleźć odpowiednią osobę, która ukierunkuje Twoje działania wprost na założony cel.

Chcesz trenować, a nie wiesz jak?
Jesteś trenerem i poszukujesz nowych klientów?

Weź sprawy w swoje ręce! MetaSport.pl to idealne miejsce dla Ciebie!
Wejdź i sprawdź sam.

Meta Sport

DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Art. sponsorowany

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “MetaSport.pl – zobacz efekty treningu personalnego”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *