Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nietypowe firany – 5 współczesnych trendów

Tak jak zmienia się moda odzieżowa, tak zmieniają się trendy w urządzaniu wnętrz – a w tym również w zakresie aranżacji okiennych. Nowe materiały, sposoby upinania, dodatki do firan i zasłon dają nowe możliwości, które są chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów zajmujących się aranżacjami okiennymi. Sprawdźmy zatem jakie nowe firany mamy obecnie o dyspozycji.

firany

Flickr.com CC 2.0 przez Leo Guan

1. Firany makarony typu sieć rybacka

Bardzo nowoczesne, nietypowe firany mocno przepuszczające światło. Wykonane z siatki o dość dużych oczkach i upinane w formie rybackiej sieci w sposób awangardowy i bardzo nowoczesny dekorują okno i balkon. Świetnie nadają się do sypialni oraz nowoczesnego salonu. Bywają zdobione lambrekinem.

2. Firany żakardowe cięte

Zdobione ciekawymi wzorami nawiązującymi do konkretnego stylu (np. geometrycznymi formami, asymetrycznymi wzorami) są cięte wzdłuż na grubsze pasy, przypominające tradycyjne makarony. Bardzo wygodne rozwiązanie zarówno na okno balkonowe jak i do sypialni.

3. Firany jedno i wielokolorowe

Nowoczesne trendy to również kolorowe aranżacje okienne. Na szczególną uwag zasługują jednokolorowe firany z organdyny, woalu bądź barwionej przędzy. Do kuchni i pokoju dziecięcego coraz bardziej popularne stają się firany kolorowe – z nadrukowywanymi bądź ręcznie malowanymi motywami.

4. Firany w zestawach

Dopasowane zarówno pod kątem faktury jak i koloru materiału firany w zestawach z zasłonami, z dodatkowymi zdobieniami w postaci lambrekinów, podwieszek, żabotów. Można kupować je poprzez dobór poszczególnych elementów – dzięki temu możliwe jest dopasowanie takiej gotowej firany do dowolnego układu okien w salonie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnego dopasowywania do różnych wymiarów okna i gotowość do powieszenia ich zaraz po zakupie.

5. Firany panelowe

Najnowszy trend w aranżacji – szczególnie okien balkonowych oraz okien w pomieszczeniach takich jak salon bądź sypialnia. Firany panelowe posiadają obciążniki umieszczone na samym dole firany które naciągają je i utrzymują na miejscu – dzięki czemu firanka jest napięta i prosta. Panelowe firany najczęściej są zdobione żakardowymi bądź haftowanymi aplikacjami, niekiedy tworząc z kilku paneli cały obraz.

Najnowsze wzory firanek do pokoju i salonu, wzory tradycyjne i nowoczesne – żakardowe i woalowe odnajdziesz w wygodnym sklepie online https://firanex.net/firany-do-salonu

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Nietypowe firany – 5 współczesnych trendów”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *