Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Odetchnij szwajcarskim powietrzem!

Choć Szwajcaria nie posiada plaż, ani też takiej ilości zabytków co inne miasta Europy, gości co roku kilka milionów turystów. Czym przyciąga ich do siebie ten nieduży kraj? Przede wszystkim wspaniałymi rejonami Alp, a także architekturą miast i niezwykłymi obiektami. Jeśli masz parę dni wolnego, możesz wybrać się tam za niewielkie pieniądze!

Szwajcaria – pomysł na weekend w górach lub mieście

Szwajcaria

Fotografia: Francisco Antunes zgodnie z licencją CC 2.0

Każdy kojarzy Szwajcarię z kilku powodów, dzięki którym głośno o niej na całym świecie. Pierwszy to banki, które mają znaczny wpływ na światowy rynek finansowy. Drugi – legendarna czekolada Milka, która również i w Polsce cieszy się wielką popularnością. Trzeci – legendarne zegarki. Powód czwarty to wspomniane wcześniej góry, gdzie każdy może odetchnąć zdrowym, czystym powietrzem i poczuć kontakt z naturą. Szwajcaria oferuje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia – zarówno w głównych miastach (Genewa, Bazylea i Zurych), jak i w górach. W górach żelaznym punktem jest Matterhorn, mający niemal 4,5 tys. m wysokości, który trzeba zobaczyć choćby z daleka. Inna atrakcja przyrody, którą może poszczycić się Szwajcaria, to mający 23 km długości lodowiec Aletsch, którego lodowy jęzor spływa do doliny Rodanu. W miastach warto odwiedzić Muzeum Czerwonego Krzyża w Genewie i zobaczyć od razu wspaniałe jezioro, nie można obejść się bez odwiedzenia Doliny Zegarów, a w Zurychu warto zahaczyć o kopię lasu deszczowego z Madagaskaru, zaś w Lucernie przejść się po słynnych mostach.

Atrakcji przyrody jest tyle, że można spokojnie zaplanować weekend w górach bez konieczności odwiedzania większych miast – np. przy wspomnianym lodowcu istnieje specjalna trasa wycieczkowa, której pokonanie zajmuje dwa dni. Oczywiście to tylko jedna z propozycji, jak może wyglądać weekend w górach Szwajcarii. Dzięki internetowi można bez problemu zaplanować sobie dowolną marszrutę.

Jak dostać się do Szwajcarii?

Nie ma problemu, aby poświęcić kilka godzin i przejechać samochodem z Polski na miejsce. Jeśli jednak cenisz sobie swój czas, lepiej zdecydować się na podróż drogą lotniczą. Tym bardziej, że bezpośrednie loty do Szwajcarii pokonują ten dystans w zaledwie dwie godziny. Możesz więc wylecieć z Warszawy rano i jeszcze przed południem spacerować ulicami Genewy. Zwracają również uwagę tanie ceny za bilety lotnicze – na przykład koszt transportu z Warszawy do Bazylei może wynieść zaledwie 155 złotych! Połączenia bezpośrednie możliwe są nie tylko ze stolicy Polski, ale również ze Szczecina i Poznania. Z innych lotnisk w kraju także można dostać się do Szwajcarii, jednak wymagana jest przesiadka, a co za tym idzie – oczekiwanie na kolejny samolot. Może być to nawet kilka godzin, warto więc polecieć z lotniska, które obsługuje połączenia bezpośrednie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jakie pasy PCV do bramy?

Barbara Zadrożna

11 miesięcy

Dom pogrzebowy w Katowicach

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Odetchnij szwajcarskim powietrzem!”

  1. Michalina pisze:

    Byłam dwa lata temu na wakacjach w Szwajcarii. Naprawdę można się w niej zakochać, a szczególnie w architekturze, np. niesamowitych zamkach/dworkach. A wiedzieliście, że Szwajcaria oficjalnie nie ma swojej stolicy? Berno to jedno z 26 kantonów 🙂

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *