Lipiec 19, 2019

Pierwszy dzwonek zabrzmi już za chwilę!

akapit

Wakacje to czas, na który czeka się cały rok. Gdy już nadchodzi ta chwila i można porzucić książki i zeszyty, wydaje się, że dwa miesiące to aż nadto, by zrealizować wszystkie plany i pomysły. Niestety przyjemne chwile mijają szybko i już za chwilę usłyszymy kolejny pierwszy dzwonek.

dziecko w szkole

Fotografia: flickr.com C-C 2,0 | Autor: Britt Reints

Dlatego, by uniknąć niespodzianek warto się do tej chwili odpowiednio przygotować, żeby niczego nie przegapić.

Nowy rok szkolny i co dalej?

Każdy kolejny rok szkolny to nowe wyzwania i nowe obietnice. Z każdym kolejnym rokiem jesteśmy starsi, a przed nami stają nowe zadania i nowe etapy edukacji. Czas przed rozpoczęciem kolejnej klasy, jest okresem szczególnym, wymaga bowiem od nas odpowiedniego przygotowania.

Oprócz wyprawki w postaci długopisów, kredek i zeszytów, najważniejszym elementem wydają się być podręczniki. Niestety ten wydatek nie należy do tanich i często stanowi spore obciążenie dla naszego domowego budżetu. Co więc możemy zrobić, by się w nie zaopatrzyć i jednocześnie uniknąć zaciągania pożyczki w banku? Jest kilka możliwości. Po pierwsze, za przygotowania należy wziąć się odpowiednio wcześnie, bo właśnie wtedy dostępnych jest najwięcej ofert i promocji. Bardzo często księgarnie stacjonarne proponują wysokie zniżki dla tych rodziców, którzy kupią cały komplet podręczników u nich.

Z kolei księgarnie internetowe również mają wiele pomysłów na przyciągnięcie klientów. Rząd wspiera także najbiedniejszych, oferując specjalne programy ułatwiające zakup książek na referencyjnych warunkach. Dzięki takim ofertom możemy sporo zaoszczędzić na szkolnej wyprawce.

Musimy jedynie dopasować ofertę do naszych potrzeb. Jeśli mieszkamy na przykład w dużym mieście, możemy zamówić podręczniki w księgarni internetowej i odebrać je w punkcie odbioru, by uniknąć płacenia za przesyłkę.

Przedszkolny stres nie taki straszny jak go malują

Kompletowanie szkolnej wyprawki nie musi spędzać nam snu z powiek. Jeśli zabierzemy się mądrze do wyboru i zakupu wszystkich potrzebnych rzeczy, skompletujemy wszystko sprawnie i bez stresu.

Dodano do: Edukacja

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz