Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Internet w USA – jak się podpiąć do sieci?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Brian Shamblen

Internet to podstawowe narzędzie ułatwiające komunikację ze światem. Przydaje się w życiu codziennym, jest niezastąpiony w pracy, znajduje zastosowanie również, gdy jesteśmy w podróży. Jak korzystać z Internetu na terenie USA?

Internet – dostęp do sieci w USA

Aby uzyskać połączenie z amerykańską siecią internetową, można skorzystać z bezpłatnych punktów WiFi lub wykupić płatny mobilny Internet.

Bezpłatne punkty dostępu

Bezpłatne punkty WIFI można znaleźć w wielu miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych. Dostęp do WIFIoferuje wiele restauracji, hoteli oraz sieciówek. Internet znajdziemy w kultowym Starbucksie, sygnał WIFI możemy złapać również w kilku innych, mniej popularnych kawiarniach. Po wejściu w połączenie sieciowe najczęściej jesteśmy proszeni o zapoznanie się z regulaminem i od połączenia dzieli nas jedno kliknięcie. W zależności od miejsca i pory dnia, dostęp do Internetu w takiej formie może być limitowany czasowo.

Płatny Internet w USA

Aby uzyskać dostęp do mobilnej sieci, można wykupić tymczasową usługę, tzw.„Internet on the Go”. Aby skorzystać z Internetu, należy zainwestować w amerykański telefon komórkowy z możliwością dostępu do Internetu (tzw. Go Phones) lub zakupić na miejscu kartę startową do telefonu. Taka karta działa jedynie w telefonach bez blokady SIM-lock. Aby się upewnić, czy na Twoim telefonie na pewno będzie można skorzystać z takiej funkcji, radzimy sprawdzić to przed wyruszeniem w podróż lub skorzystanie z oferty na Internet USA w xoxowifi.com.

Innym sposobem na uzyskanie dostępu do sieci na terenie USA jest zakupienie mobilnego hotstpotu. Dzięki temu urządzeniu Internet oferowany w USA będzie dostępny dla grupy wybranych osób. Mobilny nadajnik pozwala przyłączyć do sieci do 5 dowolnych urządzeń i jest niewielkich rozmiarów. Koszt takiego hotspota to, w zależności od urządzenia, od 50 dolarów w górę (do tego należy doliczyć opłatę za abonament), a aktywacja jest bajecznie prosta.

Internet w USA dzięki XOXO WIFI

Innym rozwiązaniem jest zakup routera XOXO WIFI. To stosunkowo nowa na rynku usługa umożliwiająca wynajem routera na podróż poza granice kraju. Sprzęt można odebrać u siebie w domu lub na terenie kraju, który zamierzamy odwiedzić. Podobnie jest ze zwrotem sprzętu. Urządzenie umożliwia połączenie z najlepszą siecią i obsługuje połączenia sieciowe około 130 krajów, działa również bardzo długo na baterii. Koszt wynajmu routera to około 40 zł za dzień, a więc jest o wiele atrakcyjniejszy niż koszt zakupu urządzeń internetowych czy też abonamentów sieciowych na terenie obcego kraju.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Internet w USA – jak się podpiąć do sieci?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *