Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Kolejny znajomy na Facebooku to dodatkowa szara komórka w Twoim mózgu

Brytyjscy naukowcy z University College London zbadali wpływ social mediów na rozwój mózgu człowieka. Z opublikowanego raportu wynika, że ilość znajomych w najpopularniejszym światowym medium społecznościowym, ma wiele wspólnego z budową naszych szarych komórek. Eksperyment przeprowadzony na przeszło 100 studentach to duże zaskoczenie nie tylko dla samych użytkowników Facebooka.

Masz wielu znajomych na Facebooku? Być może łatwiej przyswajasz informacje od innych

Badania, które ukazały się w magazynie Proceedings of the Royal Society B., wskazują, że użytkownicy utrzymujący stały kontakt z dużą liczbą znajomych mają znacznie więcej szarych komórek w mózgu. Naukowcy skupili się przede wszystkim na analizie obszarów, odpowiedzialnych za reminiscencję i reakcje emocjonalne.

Social media nie zatrzymują rozwoju umysłu człowieka – to pewne

Ponad wszelką wątpliwość rozwiano przypuszczenia, jakoby branie aktywnego udziału w wirtualnym, społecznościowym świecie mediów miał hamować rozwój człowieka. Na razie nie zabrano oficjalnego stanowiska na temat tego, czy social media powodują jakiekolwiek zmiany w mózgu. Nie dowiedziono także, czy osoby, posiadające większą ilość szarych komórek, zawdzięczają je Facebookowi, czy to właśnie ich duża ilość, pchnęła je do szukania i zapraszania kolejnych znajomych.

Do projektu badawczego przystąpili studenci, którzy na swoich profilach mieli od 1 do 1000 znajomych.

Szokujące wyniki

Zaskakujące do jakich wniosków dochodzą brytyjscy naukowcy. Wykazanie, że historia prywatnego profilu na Facebooku jest w pewien sposób połączona z rozwojem osobistym jest na tyle zaskakująca, że na świecie powstaje już kilka pozycji akademickich na ten temat. A Ty? Ilu masz znajomych?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Kolejny znajomy na Facebooku to dodatkowa szara komórka w Twoim mózgu”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *