Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Euro 2012 w Polsce – 3 powody do zmartwień

Już w przyszłym roku w Polsce odbędzie się wydarzenie na skalę światową, jakiego jeszcze nigdy w naszym kraju nie było (i być może jakiego już nigdy nie będzie). Mowa oczywiście o Euro 2012, czyli Mistrzostwach Europy w Piłkę Nożną, które mają być wielką nadzieją dla naszego kraju i całej Europy Wschodniej. Czy nadzieja ta zostanie spełniona – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że wiele wskazuje na to, że niestety tak się nie stanie.

Problemy pojawiają się bowiem w każdej strony, a na 8 miesięcy przed turniejem nietrudno znaleźć rzeczy, które mogą niepokoić. Martwić mogą głównie trzy sprawy.

Po pierwsze: infrastruktura. Choć nie można nie dostrzec tego, że Polska to faktycznie plac budowy i że od momentu „przyznania” nam Euro, sporo się w naszym kraju zmieniło (na lepsze), to i tak wielkiego wrażenia na przyjezdnych raczej nie zrobimy. Autostrad jest mało, drogi są w stanie zaledwie przyzwoitym. PKP to narodowa tragedia. Lepiej wygląda sprawa z hotelami i zapleczem gastronomicznym, ale do hotelu czy restauracji też trzeba przecież najpierw dojechać…

Po drugie: kibice. Rzekomo mówi się, że w Polsce mamy najlepszych kibiców na świecie. W czym zatem problem? Ano w tym, żeby kibice podczas Euro chcieli robić to, co robić powinni – czyli kibicować. Na nasze nieszczęście w na Euro 2012 zagrają m.in. Niemcy i Rosjanie, a więc ryzyko, że tak się nie stanie jest całkiem duże. A jeśli ten scenariusz się spełni, narodowe święto może zmienić się we wstyd na całą Europę.

Po trzecie i najważniejsze: reprezentacja. Choć o Euro jest głośno i czeka na nie cała Polska, oczekiwanie to może pójść na marne, jeśli nasze „orły” nie staną na wysokości zadania i nie wyjdą z grupy. A póki co, niestety, wszystko wskazuje na to, że tak będzie. Bo nie ma co ukrywać, że do reprezentacji Anglii, Francji czy chociażby Chorwacji sporo nam jeszcze brakuje.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Euro 2012 w Polsce – 3 powody do zmartwień”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *