Lipiec 19, 2019

Rolety harmonijkowe od A do Z. Sprawdź, czy wiesz o nich wszystko

akapit

Dziś przyglądamy się, czym różnią się rolety harmonijkowe od innych wewnętrznych przesłon okiennych i sprawdzamy, czym zasłużyły sobie na tak dużą popularność w polskich domach.

przesłona okienna roleta

Fotografia: flickr.com na licencji CC | georgiehepworth

Dlaczego warto rozważyć zakup rolet harmonijkowych?

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę – rolety harmonijkowe (inaczej także rolety plisowane) należą do najbardziej uniwersalnych przesłon okiennych dostępnych w sprzedaży.

Rolety harmonijkowe występują w wielu różnych odmianach barwowych, materiałowych i funkcjonalnych. Wśród najpopularniejszych wyróżniamy min. klasyczne i dachowe.

1. Rolety harmonijkowe zamontujesz inwazyjnie i bezinwazyjnie

Pierwszym powodem, dla którego rolety harmonijkowe są tak popularne jest tak, że mogą być zamontowane na trzy różne sposoby:

  • inwazyjnie na listwy,
  • inwazyjnie między listwy,
  • bezinwazyjnie.

Bezinwazyjny montaż to świetne rozwiązanie dla tych osób, które dzierżawią mieszkanie lub biuro i nie chcą narażać swojego portfela na dodatkowe koszty związane z trwałą ingerencją w okno.

2. Wykorzystasz je do zadań specjalnych

Rolety harmonijkowe, jak żadne inne doskonale sprawdzają w zadaniach specjalnych. Możesz przesłonić nimi m.in. okna połaciowe, a nawet te o nieregularnych kształtach (trapezowe, ukośne, półokrągłe i wiele innych).

Czytaj również: Gdzie zamontować rolety harmonijkowe? Poradnik redakcji | Z publikacji dowiesz się, w jaki sposób dbać o rolety, gdzie je wieszać i przekonasz się, że ich montaż to nic trudnego.

Przy wykorzystaniu rolet harmonijkowych z powodzeniem poradzisz sobie z ograniczeniem nadmiernego nasłonecznienia, jakie dociera do pokoju przez oszklone drzwi balkonowe i to niezależnie, czy mają przegrodę, czy nie.

3. Bez trudności wyczyścisz je w domowych warunkach

W przeciwieństwie do jakichkolwiek innych przesłon okiennych, rolety harmonijkowe mogą być z powodzeniem czyszczone w warunkach domowych. Zakurzoną tkaninę przesłaniającą warto oczyścić delikatną gąbką lub zwilżoną ściereczką z mikrofibry.

Mocniejsze zabrudzenia można usunąć płucząc zdemontowaną tkaninę rolety harmonijkowej w delikatnym środku czyszczącym (procesu nie polecamy powtarzać zbyt często, aby nie doprowadzić do przedwczesnego płowienia tkaniny).

Obejrzyj, jak działają rolety harmonijkowe na YouTube:

Dodano do: Dom, Poradniki

5 komentarzy to “Rolety harmonijkowe od A do Z. Sprawdź, czy wiesz o nich wszystko”


  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-content/themes/for2/includes/theme-comments.php:74 Stack trace: #0 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-content/themes/for2/includes/theme-comments.php(31): the_commenter_link() #1 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(179): custom_comment(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(145): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #4 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #5 /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php(2174): Walker->paged_walk(Array, in /home/paq2/domains/e-journalist.pl/public_html/wp-content/themes/for2/includes/theme-comments.php on line 74