Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Akwarystyka – hobby dla każdego?

Akwarystykę jako swoje pierwsze hobby wybierają coraz częściej młodzi ludzie. Ryby akwariowe swoją popularność zawdzięczają niskiemu kosztowi utrzymania oraz możliwości poznawania słodkowodnego życia na wielu różnych płaszczyznach. Hodowla rybek w domowych warunkach to także sposób na rozrywkę dla całej rodziny i znajomych.

Przesiadywanie wieczorami przed akwarium wpływa pozytywnie na psychikę człowieka, co zostało naukowo udowodnione przez specjalistów z amerykańskich uniwersytetów. Akwarystyka słodkowodna to także ceniona dziedzina wiedzy wśród hodowców ryb i fragment życia, które zostało zachowane w nienaruszonym stanie odtworzone w domowych zaciszach.

Rybki akwariowe a dziecko

Większość zwierząt, których hodowli podejmujemy się we własnych czterech kątach, nie ma zapewnionego, nawet fragmentarycznie środowiska, które można byłoby odnieść do naturalnego środowiska. Rybki akwariowe uczą odpowiedzialności, terminowości i zachowań opiekuńczych, które wytworzone rozwoju młodego człowieka, budują u niego wrażliwszy charakter i odpowiedzialność za działanie. Mimo wszystko akwarystyka nie jest dla każdego. Zdarza się, że akwarium jest zbędną zabawką i szybko zostaje odstawione w kąt, a ryby oddane do sklepów zoologicznych.

Pomoc ze strony rodziców jest niezbędna

Gorzej jeśli opiekunowie, a w tym rodzice, którzy powinni pomóc młodemu akwaryście w pierwszych podstawowych czynnościach, takich jak czyszczenie akwarium, wymiana wody itd. nie wesprą swoim towarzystwem dziecka. Młode osoby mogą nie poradzić sobie ze zwalczaniem glonów, oczyszczaniem korzeni lub transportem rybek akwariowych do nowego środowiska. Rodzice powinni pamiętać, że decydując się na założenie akwarium, muszą podjąć się wyzwania jakie postawi przed nimi nowy obowiązek.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Akwarystyka – hobby dla każdego?”

  1. Akwarysta pisze:

    Moim zdaniem rybki akwariowe to doskonały pomysł na wskazanie dziecku podstawowych wartości takich jak sumienna, odpowiedzialna praca i terminowość. Wystarczy niewielka chęć pomocy ze strony rodziców.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *