Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy seo katalog stron internetowych to dobra inwestycja?

Zastanawiasz się, czy budowa i prowadzenie seo katalogu stron internetowych to dobra inwestycja Twoich pieniędzy? Zanim kupisz skrypt i weźmiesz się za jego instalację, przemyśl tę decyzję kilka razy. Katalog nie jest z całą pewnością samonapędzającą się maszyną do zarabiania. Od tego jak będziesz prowadził swój spis, zależy jego przyszły staż w sieci i ewentualnie generująca dochody baza adresowa.

Uważaj na Duplicate Content

Kopiowane treści to jedno z podstawowych zagrożeń jakie napotkasz w drodze do zbudowania silnego katalogu. Użytkownicy niechętnie zamieszczają unikalne treści w formularzach zgłoszeniowych, co poniekąd usprawiedliwia zepsuty rynek katalogów. Walka z DC będzie towarzyszyła Ci przez cały czas, dlatego musisz przyjąć jakąś spójną strategię działania. Jeśli będziesz zbyt mocno filtrował przychodzące treści, prawdopodobnie nie będziesz miał wielu aktywnych użytkowników. Uniwersalnym wyjściem wydaje się zatem akceptacja dobrych opisów z mieszarki.

Szanuj czas swoich klientów (zakładam, że będziesz prowadził płatny spis)

To podstawowy warunek jakiemu musisz się podporządkować. Sprawna, szybka moderacja katalogu to klucz do sukcesu. Jeśli będziesz opóźniał się z kolejką oczekujących zgłoszeń, stracisz stałych gości, a nowi nie będą dodawać swoich adresów. Przy każdej akceptacji pinguj nowy wpis, chyba że posiadasz tak silną domenę, w której treści same w ekspresowym czasie wchodzą w indeks.

Unikaj wielu kategorii

Duplicate Content w obrębie jednej domeny także istnieje. Wybór premiowanego wpisu i wyświetlanie się jego tytułu z całym opisem w 4-5 podkategoriach nie jest dobrym pomysłem. Zdecyduj się na 1 kategorię podstawową oraz opcjonalne rozszerzenie ich do 2-3 przy wpisie premiowanym.

Korzystaj z social mediów

W indeksacji pomogą Ci media społecznościowe, w szczególności Facebook i Twitter. Załóż oficjalne tablice i podepnij je pod aplikację internetową Twitterfeed. Automatyczne aktualizacje pomogą w dopalaniu świeżo zaakceptowanych wpisów. Możesz wykorzystać także polskie kanały, z których zapewnisz sobie podstawową grupę fanów.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czy seo katalog stron internetowych to dobra inwestycja?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *