Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co powinieneś wiedzieć o testosteronie?

Męski energetyk, produkowany przez jądra – testosteron. Kwintesencja męskości i jeden z hormonów produkowanych przez Twój organizm, stał się podstawą do literalnej mitologii. Często oskarżany o wszystkie negatywne zachowania mężczyzny, buduje powszechne przekonanie, jakoby ten miał bezpośredni wpływ na poziom agresji. W artykule poznasz najpopularniejsze mity na temat testosteronu i dowiesz się co jest prawdą, a co opowieścią, którą możesz wsadzić między bajki.

Czy doping zmniejsza poziom produkcji testosteronu?

Zdecydowanie tak. Dostarczenie go z zewnętrznego środowiska (w sposób sztuczny), hamuje naturalne procesy jego produkcji przez jądra. Z chwilą, kiedy posiłkujesz się jego dużymi dawkami, owszem odczuwasz nagły przypływ energii, ponieważ oba źródła zaczynają się sumować. Problem pojawia się po tym, kiedy Twój organizm dowiaduje się, że dostarczono mu za dużo hormonu. Naturalna produkcja spada, a Tobie zostaje tylko anabolik do dalszego rozwoju. Kiedy odstawisz kłucie swoich mięśni testosteronem, ten znów zacznie być produkowany przez jądra. Po co niszczyć sobie zdrowie, skoro możesz mieć go za darmo?

Czy testosteron poprawia erekcję?

Zdania naukowców były do niedawna podzielone, chociaż dzisiaj zgodnie uważa się, że ten męski hormon nie jest wyjściem z problemu. Owszem, wśród badanych, którzy mieli problem ze wzwodem, po podaniu testosteronu wyniki były lepsze, ale tylko u połowy z nich i przez krótki czas. Masz problem z erekcją? Wybierz się do seksuologa. Samodzielna kuracja może źle się skończyć.

Czy wpływa ujemnie na Twoją inteligencję?

To mit jakich wiele. Badania amerykańskich lekarzy udowadniają, że wytwarzany przez jądra hormon pozwala na lepsze utrzymanie sprawności umysłowej do późnego wieku. Mało tego – dowiedziono, że mężczyźni o podniesionym poziomie testosteronu uzyskiwali lepsze wyniki w testach na inteligencję i spostrzegawczość. Inne testy potwierdziły przypuszczenie, w którym mężczyźni w średnim wielu o wyższym niż standardowym poziomie testosteronu w organizmie na dłużej utrzymywali komórki swojego mózgu w lepszym stanie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Gdzie znajduje się Statua Wolności?

Barbara Zadrożna

Co zabrać w podróż?

Barbara Zadrożna

E-commerce w Polsce

Barbara Zadrożna

Bieżnik opony. Asymetryczny czy blokowy?

Barbara Zadrożna

Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu?

Barbara Zadrożna

Co kupić mamie na Dzień Matki?

Barbara Zadrożna

Jak sprzedać mieszkanie?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Co powinieneś wiedzieć o testosteronie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *