Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

„Czas Apokalipsy” w zupełnie nowej odsłonie

„Czas Apokalipsy”, który został nakręcony w 1979 roku to jeden z najbardziej kultowych filmów w historii kina. Jedno ze słynniejszych dzieł Francisa Forda Coppoli trafiło w listopadzie na półki w kolekcjonerskiej edycji Blu-ray. To niewątpliwe gratka dla miłośników kina, ponieważ to film, który za każdym razem podziwia się na nowo.

Film pokazuje wojnę w Wietnamie, która jest jedną z najtragiczniejszych kart w amerykańskiej historii. To wybitne dzieło pozostawia po sobie niezatarte wrażenie, ponieważ stara się pokazać okropieństwo wojny w całej rozciągłości. Niektóre sceny wywołują gęsią skórkę na samą myśl, że to się mogło dziać naprawdę. „Czas Apokalipsy” to także niezwykłe stadium na temat ludzkiej natury, która zostaje pokazana z tej mrocznej strony.

„Czas Apokalipsy” nadal zachwyca

Jednak film to nie tylko fabuła, ale przede wszystkim niesamowite ujęcia Vittorio Storaro. Dzięki temu widzowi wydaje się, że odbywa podroż do paszczy szaleństwa wraz z bohaterami. „Czas Apokalipsy” mimo trudnej oraz wymagającej treści zachwyca stroną wizualną, która potrafi być
przerażająca i zarazem poetycka.

Pierwotnie „Czas Apokalipsy” był pokazywany w kinach w wersji okrojone i dopiero po wielu latach reżyser zdecydował się pokazać wycięte sceny. Co teraz wydaję się nie do pomyślenia okres realizacyjny filmu wydłużył się z planowanych sześciu tygodni do grubo ponad roku. Mimo tego, że aktorzy przeszli gehennę to udało się stworzyć znakomite i konkretne dzieło. A teraz dzięki rozwojowi techniki można je podziwiać w nowym wymiarze na Blu-Ray.

Fotografia na licencji CC 2.0 flickr.com autorstwa Matt Wiebe

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “„Czas Apokalipsy” w zupełnie nowej odsłonie”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *