Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy whisky jest zdrowe?

Miłośników whisky nie brakuje. Są nimi zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Whisky znane jest na całym świecie, a wśród degustatorów ten trunek cieszy się świetną opinią. Niewiele osób zastanawia się jednak, czy whisky jest zdrowe. Czy picie whisky pozytywnie oddziałuje na organizm? Sprawdziliśmy.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Ile whisky ma procent?

Whisky, tak jak każdy alkohol spożywany z umiarem, nie szkodzi zdrowiu. Whisky powstaje z ziaren żyta, kukurydzy, jęczmienia i pszenicy. Ile osób, tyle opinii, jednak powszechnie wiadomo, że whisky ma działanie antyoksydacyjne. Co więcej, nie zawiera cholesterolu i pomaga się odstresować. Wiele osób pije whisky w celu poprawy trawienia. Whisky znane jest na całym świecie, a prawdziwi miłośnicy whisky uwielbiają delektować się każdym łykiem. Żeby w pełni poczuć wyrazisty smak tego trunku, należy zaserwować go w eleganckich kieliszkach do whisky. Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić rzetelną stronę prowadzoną przez prawdziwego pasjonata.

Whisky, w porównaniu z innymi alkoholami, wyróżnia się wysoką zawartością alkoholu. Jego minimalna zawartość wynosi 40%, jednak na rynku dostępne są także rodzaje whisky, które zawierają ponad 50% alkoholu. Whisky nalewane jest na dno szklanki w małych ilościach, około 20-30 ml. Trunek ten jest dość mocny, a żeby w pełni docenić jego smak, należy delektować się każdym drobnym łykiem. Choć dla wielu osób smak whisky jest nie do zniesienia, tak dla wielu miłośników tego trunku smak to jego największa zaleta. Aby się o tym przekonać, whisky trzeba po prostu spróbować!

fot. unsplash zgodnie z licencją

W czym pić whisky?

Whisky pije się w charakterystycznych szklankach z grubym dnem. Są ciężkie, dobrze leżą w dłoni, a dzięki grubemu dnu, trunek zachowuje swoją temperaturę. Osobom, które lubią pić drinki z whisky, świetnie sprawdzą się szklanki typu highball. Dla prawdziwych pasjonatów, którzy uwielbiają delektować się nie tylko smakiem, ale także aromatem trunku, najbardziej polecane są kieliszki degustacyjne. Na rynku dostępne są także kieliszki z pokrywką, dzięki której z kieliszka nie ulatuje aromat. Rodzajów whisky oraz sposobów jej picia jest wiele. Ważne jest, aby każdy miłośnik tego trunku, znalazł swój własny sposób, dzięki któremu będzie mógł delektować się każdym łykiem.

Whisky można pić na ciepło lub na zimno. Najbardziej znaną formą podania whisky jest whisky z lodem, jednak prawdziwi pasjonaci wolą pić whisky na ciepło. Niska temperatura pozbawia trunku smaku i aromatu. Whisky można pić saute lub z dodatkiem lodu, coli czy sprita. Tutaj nie istnieje żadna żelazna zasada, której nie należy łamać. Każdy miłośnik whisky powinien odnaleźć swój nietuzinkowy sposób picia tego trunku. Niewątpliwie, whisky to jeden z najpopularniejszych alkoholi na całym świecie. Ma bardzo wyrazisty smak i aromat, a także oryginalny kolor. Whisky pita z umiarem ma także korzystny wpływ na zdrowie. Nie bez powodu trunek ten znalazł swoich miłośników w każdym zakątku świata!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Czy whisky jest zdrowe?”

  1. Jakub pisze:

    Żadna dawka alkoholu nie będzie zdrowa, nie ma na to najmniejszej szansy ;)))

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *