Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu zębów?

Aparaty korygujące zgryz często utrudniają właścicielowi dokładne czyszczenie jamy ustnej. Rozszerzający się z czasem kamień jest powodem do wstydu. O ile jego usunięcie nie kosztuje wiele pieniędzy, to wybielanie jest dość problematycznym technicznie zabiegiem. Wiele kobiet uważa, że żółte zęby u mężczyzny to podstawowy powód, dla którego unikają pocałunków i kolejnych spotkań. Planujesz wybielanie, ale boisz się o zdrowie zębów? Zobacz co Cię czeka.

Czy wybielanie zawsze niszczy szkliwo?

Wybielanie zębów wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z mechanicznym usuwaniem wierzchniej części szkliwa. Niesłusznie. Badania przeprowadzone przez stomatologów podkreślają fakt, że wybielanie nie ma nic wspólnego z naruszaniem struktury samej kości. Mało tego – wybielanie to nic innego jak rozjaśnianie tkanek zęba, ale nawet nie zmiana jego koloru. Testy przeprowadzane przez naukowców nie wskazują także, aby zabieg ten miał negatywny wpływ na nasze szkliwo. Nawet jeśli, jest to niezauważalny ułamek tego, na co jesteśmy narażeni spożywając słodycze i słodkie napoje gazowane.

Chcesz zachować biały uśmiech? Nie możesz wykluczyć regularnych wizyt u specjalisty

Opowieści jakoby istniał sposób na permanentne rozjaśnienie zębów należy wsadzić między bajki. Samochodu także nie czyścisz raz w ciągu kilku kolejnych lat prawda? Tak samo jest z zębami. Trwałość zabiegu wybielającego kościec zależy przede wszystkim od wybranej techniki oraz Twoich osobistych przyzwyczajeń. Jeśli jesteś aktywnym palaczem lub codziennie rano pijesz kawę,  możesz być właściwie pewien niezadowalających efektów. Chcesz utrzymać olśniewający kolor na dłużej? Korzystaj z past wybielających i regularnie płucz zęby specjalnymi preparatami. Częste sięganie po szczoteczkę także jest wysoce pożądane.

Czy wybielaniem zębów uzyskasz efekt podobny do gwiazd filmowych?

Nie. Być może będziesz czuł się zawiedziony, ale nie masz szans na uzyskanie śnieżnobiałego koloru zębów. Pamiętaj, że to co widzisz w telewizji i podczas seansu w kinie jest zazwyczaj efektem dobrej postprodukcji lub użycia tzw. licówek, czyli nakładek na zęby. W efekcie możesz mieć zęby białe jak kartka papieru. Pytanie, czy o taki rezultat naprawdę Ci chodziło.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Co powinieneś wiedzieć o wybielaniu zębów?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *