Czerwiec 25, 2019

Białe skarpetki i garnitur to zły pomysł. Ale to nie wszystko

akapit

Wybierasz się na swoją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną i nie chcesz zrobić z siebie pośmiewiska przez rekrutującym? A może szykujesz się na spotkanie z kobietą? Przeczytaj ten artykuł i obiecaj nam, że nigdy więcej nie popełnisz 5 kardynalnych błędów męskiej mody.

Te błędy mogą zdarzyć się 16-latkowi, nie tobie

elegancki mężczyzna

Fotografia flickr.com, licencja C-C 2.0, autor: Kent Wang

1. Kieszenie wypchane smartfonem, portfelem i dokumentami

To, że nie masz co zrobić z portfelem, 5-calowym smartfonem i dowodem rejestracyjnym, nie jest wystarczającym argumentem, dla którego wszystkie te akcesoria miałyby wylądować w twojej kieszeni od spodni.

Tak naprawdę, ani to wygodne, ani estetyczne.

2. Czarne lub białe skarpetki niezależnie od stylizacji

Nawet jeśli masz obsesję na punkcie czerni i bieli, w przypadku skarpetek to raczej kiepski pomysł. Pamiętaj, aby parę, którą właśnie zakładasz na stopę dopasować do pozostałej części stroju.

Czarna skarpetka wygląda dobrze tylko w połączeniu z czarnym garniturem, nigdy brązowym, granatowym lub grafitowym. Poza tym, czy naprawdę nie stać cię na minimum kreatywności? – podpowiadają nam eksperci marki Śmieszne Skarpetki.

Zwróć też uwagę na długość skarpetki. Stopki zakładaj tylko na trening na siłowni – w zestawieniu z garniturem efekt będzie zdecydowanie poniżej jakiejkolwiek krytyki.

3. Zaniedbane buty to jeden z powodów, dla których możesz się wstydzić

Dbaj o buty, jakie by nie były. Stawiaj na w 100% naturalne materiały – przede wszystkim na skórę. Unikaj podróbek i butów drugiej kategorii o syntetycznych cholewach. Nie dość, że wyglądają mało estetycznie już po kilku miesiącach, to w dodatku – będziesz musiał zmieniać je i tak co kilka miesięcy (skóra sztuczna parcieje, kruszy się i pęka).

4. Zbyt długi lub krótki krawat

Zapamiętaj, koniec krawata powinien dotykać górnej części spodni (paska). Zdecydowanie unikaj tych, które wiszą poniżej tej linii lub sięgają najwyżej do pępka. To dobre szczegóły, ale jeśli będziesz się do nich stosował, nie wystawisz się na cięte komentarze kobiet i kolegów w pracy.

Sprawdzone.

5. Niedopasowana do ciała koszula typu worek

Jednym z najpopularniejszych błędów, jakie zdarzają się mężczyzną są zbyt duże koszule lub te, których krój jest wspomnieniem lat 90 ubiegłego wieku.

Przesadnie szeroka koszula w talii i klatce piersiowej będzie powodem, dla którego będziesz nie tylko źle wyglądał, ale i fatalnie się czuł. Wychodząca ze spodni koszula, która tworzy coś na wzór klosza od lampy to coś, czego powinieneś unikać za wszelką cenę.

Artykuł zredagowany przez redakcję Śmiesznych Skarpetek i E-Journalist.

Dodano do: Zakupy

1 Komentarz to “Białe skarpetki i garnitur to zły pomysł. Ale to nie wszystko”

  1. ONA_Młoda
    6 sierpnia 2015 o 17:01 #

    Pełna zgoda co do butów i skarpetek. Nie znoszę, jak facet ma zaniedbane buty, to jeden ze szczegółów, po których bardzo szybko można ocenić, czy mam do czynienia z chłopcem, dzieckiem, czy mężczyzną z krwi i kości. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz