Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA
Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.
Ubezpieczenie od choroby nowotworowej – nowy produkt na rynku. Firmy wykorzystują obawy Polaków?
Zapadalność na raka rośnie z roku na rok. Tą tendencję wykorzystują firmy ubezpieczeniowe do promowania nowego produktu. Ubezpieczenie, które pozwala zabezpieczyć się na wypadek leczenia przeciw nowotworowego oferuje coraz więcej firm. Jednak czy faktycznie będą one skuteczne w przypadku poważnej choroby?
W Polsce co roku zapada na raka ponad 93 tysiące osób, z czego 49 procent kobiet i 29 procent mężczyzn w przedziale 45-64 lata umiera. Leczenie nowotworów jest niezwykle kosztowne i często wyklucza człowieka z życia zawodowego. Nie dziwi więc fakt, że coraz większa grupa ludzi chce się zabezpieczyć na wypadek choroby. Warto jednak przed decyzją sprawdzić przed czym tak naprawdę chronią takie ubezpieczenia.
Pakiet dwóch ubezpieczeń
Przeglądając pierwszą z brzegu ofertę ubezpieczenia okazuje się, że są to umowy dodatkowe. Nie można ich wykupić bez konieczności posiadania zwykłego ubezpieczenia na życie w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Z tych polis nie mogą korzystać osoby, które leczyły się wcześniej na nowotwór złośliwy. Najlepiej jeśli osoby, które są zainteresowane taką ofertą przejrzą rubrykę „wykluczenia”. Wynika z nich niezbicie, że ubezpieczenie zostanie wypłacone tylko w wypadku kiedy u pacjenta zdiagnozuje się nowotwór złośliwy. Niektóre firmy uwzględniają niezłośliwy guz mózgu czy też kilka form raka przedinwazyjnego. Jednak większość towarzystw ma jasno określone, że nowotwór musi być złośliwy. Za nim podpisze się umowę warto sprawdzić, czy z ubezpieczenia nie są wyłączone nowotwory we wczesnym etapie rozwoju.
Stała opłata mimo upływu lat
Plusem tej formy ubezpieczenia jest stała składka, która nie zmienia się wraz z upływem lat. Jak gwarantują firmy ubezpieczeniowe będzie ona wynosiła tyle, ile w momencie przystąpienia do polisy. W przypadku zachorowania i wypłacenia świadczenia, kwotę można przeznaczyć na dowolny cel. Nie jest konieczne finansowanie z niej leczenia, ale można wykorzystać też w okresie rekonwalescencji.
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.