Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ustka. Co warto zobaczyć?

Mały port nad Morzem Bałtyckim

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Dave Chmiel

Częściej turyści zaglądają do popularnej Doliny Charlotty, która leży w połowie drogi pomiędzy Słupskiem, a Ustką. Nie ma się co dziwić, gdyż to urokliwie miejsce jest często reklamowane w mediach. Natomiast Ustka ma również wiele pięknych zakątków, które warto zobaczyć.

Ustka jak każda nadmorska miejscowość w sezonie tętni życiem. Jeżeli więc szukasz ciszy i spokoju nad morzem, koniecznie udaj się tam w maju lub październiku. To rodzinne miasteczko, które przyciąga unikalnym pięknej starej zabudowy. Główną atrakcją Ustki są dwie plaże, Zachodnia i Wschodnia. Nie ma pomiędzy nimi różnicy gdyż obie są zadbane, czyste i piaszczyste.

Ustka – co zobaczyć?

Miłośnicy historii także znajdą tam wiele ciekawych miejsc dla siebie. Po drugiej stronie portu znajdują się bunkry. Można do nich dotrzeć, albo za pomocą ruchomego mostu, albo przejść przez centrum miasta. Wielbiciele nadmorskich spacerów mogą przejść się bulwarem w stronę portu. Znajduje się tam pomnik syrenki, który jest monitorowany przez cały czas, a obraz przesyłany jest do internetu. Można więc pomachać z Ustki znajomym w całej Polsce. 

Zarezerwuj wypoczynek w Ustce

Ustka jest wymarzonym miejscem na wypoczynek, dlatego jeśli jeszcze nie zarezerwowałeś noclegu na swoje wakacyjne wczasy, warto rozejrzeć się właśnie w Ustce. Oczywiście możesz to szybko zrobić za pośrednictwem sieci, wystarczy bowiem, że w internetowej wyszukiwarce wpiszesz frazę noclegi Ustka, a zyskasz dostęp ze stron z ogłoszeniami miejsc noclegowych.

Obecnie wiele osób korzysta przede wszystkim z hoteli, pensjonatów oraz z licznych ośrodków rekreacyjno – wypoczynkowych, w których można się zatrzymać. Warto również zainteresować się kwaterami prywatnymi oraz gospodarstwami agroturystycznymi, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, by nie przepłacać za nocleg. Obecnie Ustka jest jednym z ciekawszych nadmorskich kurortów, każdego roku latem więc przybywa tu sporo turystów.

Godna uwagi jest przede wszystkim tutejsza latarnia morska oraz promenada, którą można spacerować, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Plaże są tutaj czyste, jasne oraz szerokie, bez problemu więc pomieszczą przybywających tu turystów. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Ustka. Co warto zobaczyć?”

  1. Jarosław Nowicki pisze:

    Słuchajcie a może by mi ktoś doradzić, czy faktycznie Ustka jest taka fantastyczna by tam jechać na wakacje ;)? Ze znajomymi mamy lekki dylemat i się zastanawiamy właśnie nad Dąbkami, Darłowem, Ustką lub półwyspem helskim. A może byliście w jakieś innej miejscowości i ją nam polecicie? Generalnie to chcemy nad morze by można było się wykąpać, poopalać i trochę pozwiedzać.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *