Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Przyjazne miasto dla studenta. Koszalin

Koszalin jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w Zachodniopomorskiem. Ceniony za niepowtarzalną historię i podłoże kulturowe to także doskonałe miejsce do rozwoju osobistego, studiowania i pracy. Stutysięcznik zapewnia odpowiednie zaplecze techniczne do edukacji; na jego terenie funkcjonuje założona w 1968r. Politechnika Koszalińska.

KoszalinPołożone w północno-zachodniej części kraju miasto chociaż błędnie utożsamiane jest z bezpośrednim dostępem do Bałtyku, to nadal uchodzi za popularną miejscowość turystyczną i miejsce, które stanowi godną alternatywę do życia dla zatłoczonych miast takich jak Trójmiasto, Szczecin, Poznań czy Warszawa.

W tempo pracy tego ośrodka na stale wpisała się Politechnika Koszalińska, której studenci stanowią dziś już jedną dziesiątą zamieszkującej tutaj ludności. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci logistycznej oraz rozłożonych na terenie całego miasta oddziałom uczelni, Koszalin jest jednym z najchętniej wybieranych, rozwojowych miast w regionie. Placówka edukacyjne zapewnia dostęp do szerokiej gamy kierunków, z której największą popularnością cieszą się: budownictwo, wzornictwo, geodezja, informatyka oraz elektronika i nanotechnologia.

Politechnika jest jednym z głównych bodźców napędowych dla tego miasta. Uczelnia zapewnia odpowiednie zaplecze techniczne dla przyszłych absolwentów, organizując co roku profesjonalne targi pracy, nieodpłatne szkolenia zawodowe i branżowe konferencje podzielone na kilka tematycznych bloków w zależności od obranego kierunku lub oddziału.

Koszalin to jednak także nocne życie przyszłych studentów. Na przyjezdnych czekają tutaj także: studencki klub „Kreślarnia” oraz wiele innych dyskotek (w tym „Kosmos” oraz :Fregata”), pubów, kawiarni i lokali. W mieście nie brakuje atrakcji kulturalnych na czele z festiwalem „Młodzi i Film”, „Integracja Ty i ja” oraz regularnymi koncertami i przedstawieniami kabaretowymi pod dachem miejscowego amfiteatru.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Przyjazne miasto dla studenta. Koszalin”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *