Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

W Polsce aktywnych jest przeszło 13 mln graczy

Jak wynika z raportu firmy badawczej Newzoo, w Polsce znajduje się ponad 13 mln graczy. Jeśli chodzi o gry, znajdujemy się na drugim miejscu w Polsce. Najczęściej służy nam do tego komputer PC lub MAC.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Szczegółowe dane statystyczne dot. polskiego rynku gamingowego

Tytułami MMO interesuje się 6 milionów Polaków. Oczywiście do gier służą nam bardziej łatwiejsze rozwiązania. Do takich zaliczają się: smartfony czy tablety. Dzięki takim urządzeniom mobilnym możemy grać, gdzie tylko jesteśmy. Polacy lubią także korzystać z przenośnych komputerów PC jak i konsoli. Z takich opcji korzysta ponad milion graczy. Bardzo interesująca jest także informacja, ile wydajemy na gry. Ponad 52% graczy w Polsce wydaje pieniądze na gry. Zebrane informacje są dowodem, że lubimy gry aczkolwiek nie zawsze jest nas na nie stać.

Oczywiście jest to uzależnione od płac. Przeciętny polak nie może sobie pozwolić na kupno drogiej gry. Pomimo tego jesteśmy dobrymi graczami. Interesują nas gry różnego rodzaju. Wszystkie informacje zostały zebrane dzięki badaniom ankietowym, które zostały zaproponowane danej grupie osób. Warto także wspomnieć, że Newzoo podało ostatnio iż tylko 6 na 15 graczy ma pracę na pełny etat. Jak wiadomo gry nie należą do tanich produktów. Chociażby z tego powodu nie każdy Polak może sobie na nie pozwolić.

Dla nas jest to pewnego rodzaju elektroniczna rozrywka. Na pewno można przyznać, że lubimy urządzenia mobilne, przynajmniej do gier. To łatwy i szybki sposób na rozrywkę gdziekolwiek jesteśmy. Na rynku polskim nie brakuje zamiłowanych graczy, lubimy konsole i inne produkty z których możemy korzystać. Gry są zapewne popularne na całym świecie, a Polska należy między innymi do tych krajów. Możemy być dumni, że jesteśmy na drugim miejscu w Europie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “W Polsce aktywnych jest przeszło 13 mln graczy”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *