Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak optycznie powiększyć salon?

Postaw na dekoracje!

Każdy marzy o mieszkaniu z dużą ilością przestrzeni, wygodnych i dużych pokojach dla dzieci oraz miejscu na wspólne przyrządzanie i spożywanie posiłków. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na stumetrowy dom za miastem. Ale to nic. Mamy kilka tricków, dzięki którym Twój, nawet niewielki salon, może okazać się całkiem spory!

Tricki na optyczne powiększenie wnętrza

Jasne ściany. Nie wiem czy wiesz, ale tak mały trick może całkowicie zmienić Twój salon i sprawić, że będzie się on wydawał o wiele większy. Ciemne kolory pochłaniają światło, a jasne je odpychają. Spróbuj pomalować na biało cały salon, lub chociaż ścianę przeciwległą do okna, a na pewno zobaczysz równice.

Kolorowe dodatki. Kolory doskonale będą się komponować z jasnymi czy szarymi ścianami. Świetnie uzupełnią aranżację i sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się o wiele bardziej przytulne.

Lustra. W małym pomieszczeniu lustra to prawdziwy must have. Jeśli uważasz, że małe lusterko w kącie ściany nie może wizualnie powiększyć Twojego salonu, to spróbuj! Przekonasz się, że nam podziękujesz!

Nie przesadzaj z wzorami! Pamiętaj, aby wszystkie dekoracje w salonie pasowały do siebie. Jest to ważne szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, bo niepasujące do siebie dodatki mogą zrobić we wnętrzu prawdziwy misz masz. Jeśli wybierasz obrazy na płótnie z motywem krajobrazu, to koniecznie dodaj dekoracje z naturalnych materiałów, takie jak drewna lampka czy wełniany pled.

Wizualna korekta kolorem

Zbyt niski sufit?

Zbyt niskie pomieszczenie wizualnie powiększy tapeta w pionowe paski. Pamiętaj tylko, aby w tym przypadku zrezygnować z pstrokatych dodatków i postawić na minimalizm.

Złe proporcje ścian?

Czy wiedziałeś, że sufit pomalowany ciemną barwą oraz podłoga w paski pozwolą Ci wizualnie poszerzyć wnętrze? W małym wnętrzu wcale nie musisz bać się ciemnych kolorów, wystarczy idealnie je dopasować! Aby skorygować proporcje krótszych i dłuższych ścian, wystarczy pomalować te pierwsze ciemniejszą farbą. Sprawi to wrażenie zbliżenia do siebie ścian, a pomieszczenie nabierze zupełnie innego wyrazu!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak optycznie powiększyć salon?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *