Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

5 pułapek męskiej garderoby. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Nawet jeśli do tej pory nikt nie zwrócił ci uwagi, że w białych skarpetkach i ciemnym garniturze wyglądasz fatalnie, czas skończyć z dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Nie jesteś już w licem i pewnych rzeczy zakładać po prostu nie wypada.

Po 30. roku życia nie wszystko da się wybaczyć

Pułapka 1: Krótka koszula i krawat to mimo wszystko kiepskie połączenie

Do koszuli z krótkim rękawem nie noś krawatów, bo zrobisz z siebie pośmiewisko. Będziesz przypominał raczej kiepskiego sprzedawcę tanich perfum na deptaku w Sopocie niż eleganckiego, dojrzałego mężczyznę, który słynie z dobrego poczucia smaku.

Wiemy, że latem noszenie koszuli z długim rękawem nie należy do przyjemności, ale tylko taki dress code jest powszechnie akceptowalny. Szczególnie w pracy.

Pułapka 2: Nie wierz w zapewniania, że białe skarpetki pasują do wszystkiego

Białe skarpetki nie pasują w zasadzie do żadnej stylizacji casualowej – tym bardziej do formalnej. Możesz je założyć najwyżej na wspólny mecz piłki nożnej z kolegami, golfa lub relaks przed telewizorem.

Zapomnij też o stopkach, bo odsłonięta łydka i długie spodnie wyglądają po prostu niestosownie. Same skarpetki też nie powinny być przypadkowe. Stawiaj na wysokogatunkową tkaninę (patrz: bawelniane.org.pl), poliestru i innych włókien syntetycznych trzymaj się z daleka.

Pułapka 3: Dbaj o buty, to oczko w głowie każdej kobiety

Nie bagatelizuj obuwia w swojej męskiej garderobie. Pamiętaj, że buty powinny być trzymane w prawidłach, starannie wyczyszczone i wypastowane. Staraj się wybierać tylko spośród skór naturalnych – te ekologiczne nie tylko będziesz musiał wymieniać co miesiąc, ale i zrobisz nimi kiepskie pierwsze wrażenie.

Pułapka 4: Nie zakładaj plecaka do marynarki

Jednym z najbardziej oczywistych błędów w męskich stylizacjach jest próba połączenia wygodnego plecaka i garnituru lub marynarki. To się po prostu nie przyjmuje. Jeśli chcesz uchodzić za faceta z klasą skończ z takimi eksperymentami. Dokumenty trzymaj w podręcznej torbie lub walizce – najlepiej ze skóry licowanej.

Pułapka 5:Sygnet oddaj ojcu lub schowaj go głęboko w szufladzie

Nie obnoś się z sygnetami, bo to nie przełom lat 80 i 90′. Skończ też ze złotymi łańcuchami i kolczykami (sic!) w uszach. Jeśli chcesz komuś zaimponować, zrób to z klasą – kup elegancki, ale stonowany zegarek. Złotem na pewno nie przekonasz nikogo do siebie. Już na pewno nie kobietę.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “5 pułapek męskiej garderoby. Sprawdź, czy znasz wszystkie”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *