Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

W lipcu, ogrodników czeka wzmożona liczba prac. Zobacz, jak zadbać o przydomowy zieleniec latem

W lipcu, amatorów przydomowych ogrodów czeka znacznie więcej pracy niż jeszcze w połowie czerwca. Poza najważniejszymi obowiązkami, jakimi jest nawożenie i regularne podlewanie roślin, w tym miesiącu warto zająć się usuwaniem przekwitłych kwiatów oraz usuwaniem chwastów.

Rośliny regularnie zraszaj wodą

Lipiec to już miesiąc, w którym większość roślin jest ostatecznie rozwiniętych, dlatego kluczowym dla ich właściwego rozwoju staje się regularne podlewanie.

Cały ogród warto zraszać przynajmniej raz w ciągu dnia, a przy okresowych upałach – dwukrotnie, tj. wczesnym rankiem i wieczorem, tuż po zajściu słońca. Ostre promienie za dnia powodują, że woda szybko odparowuje, a gleba nie jest w stanie utrzymać oczekiwanego poziomu wilgotności.

Na wysoką temperaturę szczególnie narażone są te rośliny, które uprawia się w pojemnikach. W lipcu, skrzynki plastikowe powinny być regularne uzupełniane o wodę, a grunt wzbogacany o tzw. granulki hydrożelowe, które gromadzą wilgoć i w miarę potrzeb, przy upałach, oddają je korzeniom.

Pamiętaj o pielęgnacji wymagających drzew i krzewów

Pod koniec lipca, drzewa warto zasilić o nawóz uzupełniający, co pozwoli im utrzymać odpowiednio dobrą kondycję w kolejnych miesiącach.

Warto mieć na uwadze, że początek kalendarzowego lata jest ostatnim terminem, w którym można sadzić rośliny, które dostępne są jeszcze w hurtowniach i sklepach ogrodniczych w skrzynkach. Sadzimy je tylko w okresie całkowitego zachmurzenia, w innym razie rośliny mogą się nie przyjąć.

W pierwszych dniach lipca warto zwrócić uwagę na róże, które w tym okresie są szczególnie narażone na ataki grzybów oraz szkodników. Odpowiednio wczesne zrozumienie problemu pozwala na stosunkowo szybkie pozbycie się ewentualnych problemów.

Zadbaj o nawóz dla kwiatów jedno- i dwuletnich

Kwiaty jedno- i dwuletnie powinny być w tym okresie regularnie podlewane, a podłoże, z jakiego wyrastają można wzbogacić i dodatkowe mieszkanki nawozowe, przedłużając tym samym okres ich kwitnięcia.

Lipiec jest już także właściwym miesiącem do zbierania tych roślin, które ogrodnicy planują zasuszyć. Warto zbierać je w niewielkich garściach, a wszystkie zawiesić kwiatem w dół w miejscu, w którym nie panuje nadmierne nasłonecznienie, ale jest przy tym sucho (piwnica może okazać się nieodpowiednia).

Przesadź ostatnie byliny

W tym miesiącu można jeszcze przesadzać ostatnie byliny, dzielić je i sadzić w gruncie. Podobnie jak w przypadku innych, drobnych roślin, kwiaty sadzimy przy całkowitym lub przynajmniej częściowym zachmurzeniu. Mniej odporne na nasilające się nasłonecznienie rośliny można przykryć włókniną.

Najwyższym bylinom należy zapewnić odpowiednie podparcie – dynamiczny wzrost kwiatów może być powodem, dla których łodygi roślin potrafią się łamać, a w szczególności w okresie deszczu lub wzmagającego się wiatru.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Pierwsza wyprawa w góry

Barbara Zadrożna

Własny biznes w domu

Barbara Zadrożna

Leasing samochodów używanych

Barbara Zadrożna

Red Barrels wprowadzi dodatek do Outlast

Barbara Zadrożna

Jak napisać podanie o pracę?

Barbara Zadrożna

Jaki komputer dla grafika?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “W lipcu, ogrodników czeka wzmożona liczba prac. Zobacz, jak zadbać o przydomowy zieleniec latem”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *