Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co to Last Minute?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by VnGrijl

Wolisz planować wakacje kilka miesięcy wcześniej w Twoim ulubionym hotelu, który odwiedzacie już od lat? A może jednak wybierasz wakacyjną przygodę na wakacjach Last Minute? Zobacz, co o Last Minute myślą nasi czytelnicy!

Gdzie szukać Last Minute?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Haker pyta: Ostatnio słyszałem o Last Minute. Co o tym wiecie? Czy naprawdę aż tak bardzo się to opłaca? I na czym to tak dokładnie polega? Można temu ufać i gdzie szukać takich ofert? Bo mam mieszane odczucia.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
7

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

7 komentarzy na temat “Co to Last Minute?”

 1. Celina pisze:

  Czy w jakiś sposób można podnieść cenę oferty first minute? Jeśli tak to w jakich sytuacjach można to zrobić?

  1. iREK pisze:

   Faktycznie ceny tych wycieczek są naprawdę bardzo zachęcające. Ja jakiś czas temu też prawie kupiłam wycieczkę typu first minute. Okazało się, że zaoszczędziłam nawet 20 procent wartości. Ale już na etapie rozmów organizator wycieczki coś kręcił. No i zostawiłam to w spokoju. Nie wiem dlaczego i czy w ogóle by to zrobił, nie wiem czy ma prawo do podniesienia ceny, ale moim zdaniem jeśli tak, to jest to zwykłe naciąganie klientów. Może nikt po normalnej cenie nie kupiłby od nich takich wycieczek. No a tylko first minute jest okazją i możliwością do sprzedaży.

  2. Miks pisze:

   Tak naprawdę gdzieś ostatnio przeczytała, że cena wycieczki z first minute nie może ulec zmianie na 20 dni przed wyjazdem. Wcześniej może. To jest naprawdę głupota. To po co oferują nam taką cenę skoro widzą, że później ją podniosą. No słyszałam też, że można to zrobić tylko w jakiś określonych przypadkach, ale nie wiem, nie znam się na tym. Podobno te sytuacje to może to być na przykład zmiana kursu walut, kosztów transportu czy też na przykład jakaś zmiana podatków czy opłat urzędowych lub przeładunkowych.

  3. Fifik pisze:

   Przecież organizator wycieczki nie może być stratny. Jeśli okazuje się, że waluta danego kraju, do którego mamy wyjechać nagle się bardzo wzmocniła to wiadomo, że biuro podróży nie będzie nam finansowało takiej wycieczki. Musi ono przecież w jakiś sposób skompensować tą różnicę. I tak sprzedało nam wycieczkę za grosze to zachowujmy się chociaż normalnie i oddajmy im tą różnicę, która wychodzi. Organizator wycieczki nie może przewidzieć tego jak się zmieni gospodarka czy na przykład waluta w danym kraju. Stąd na przykład te zmiany.

 2. Ja korzystam! pisze:

  Ja właśnie zawsze korzystam z First Minute. To jest zdecydowanie lepsze jak dla mnie. Jest to zupełne przeciwieństwo Last Minute. Tutaj również możemy wiele zaoszczędzić. W tym ofertach chodzi jednak o to, żeby swój wakacyjny wyjazd zarezerwować odpowiednio wcześnie. Zaleca się aby pójść do biura podroży i wykupić wycieczkę już na kilka miesięcy przed urlopem. Wówczas można zaoszczędzić od dwudziestu do trzydziestu procent ceny wycieczki. Są to dwie skrajne możliwości. Najmniej opłaca się jednak kupowanie i rezerwowanie wycieczek w samym sezonie.

 3. Albert pisze:

  Last Minute to nic innego jak swojego rodzaju przeceny, które pojawiają się w biurach podróży na kilka dni lub kilka tygodni przed wyjazdem. Osoba, która poluje na takie oferty, nigdy nie może tak do końca zaplanować swojego urlopu. Chociaż taki ofert jest coraz więcej to o wyjeździe i tak dowiemy się na kilka dni przed odjazdem. Taka niepewność jednak się opłaca. Ceny są bardzo niskie. Nie musimy się jednak niczym przejmować. Jeszcze nie słyszałem o tym, żeby ktoś został oszukany przez taką ofertę.

 4. niezalogowany pisze:

  Niższa cena nie oznacza w tym przypadku niższej jakości usług. Wycieczka zgodnie z prawem nie może różnić się od tych, które sprzedawane są po „zwykłej” cenie. Dla turystów tego typu oferty są bardzo „łakomym kąskiem”, zaś dla biur podróży są sposobem na sprzedaż ostatnich miejsc w hotelach i na zmniejszenie strat. Jeśli jednak obawiamy się o to czy wakacyjny wyjazd się uda i nie należymy do spontanicznych osób, lubiących niepewność to możemy także skorzystać z oferty First Minute.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *