Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Cenisz sobie prywatność i wygodę? Rolety zewnętrzne są dla Ciebie

Coraz więcej osób decydujących się na budowę domu, w swoich projektach uwzględnia rolety zewnętrzne. Są niezastąpione jeżeli chodzi o dodatkową termoizolację i zabezpieczenie domu przed włamaniem. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o roletach zewnętrznych.

Zima i lato – dobrze wykorzystaj zalety rolet zewnętrznych

rolety do domu

Fotografia Flickr.com CC 2.0 Newtown grafitti

Nie wiesz czy taka inwestycja się opłaci? Zapewniamy Cię, że nie ma nic lepszego od świadomości, że nie musisz robić nic, by Twój dom oszczędzał za Ciebie. Zamontowanie rolet zewnętrznych wiąże się z wieloma korzyściami. Podczas zimy wysoka termoizolacja rolet sprawi, że ciepło nagromadzone w domu nie ucieknie. Takie rozwiązanie pozwoli Ci cieszyć się niższymi kosztami zużycia energii.

Latem wiele osób narzeka na przegrzewanie się pomieszczeń. Rolety zewnętrzne mają za zadanie częściowo lub całkowicie ograniczyć dostęp promieni słonecznych wpadających do domu. Po ich opuszczeniu są w stanie zatrzymać nawet 95% ciepła, co pozwala utrzymać w pomieszczeniu pożądaną temperaturę.

Mechanizmy rolet zewnętrznych

W zależności od zasobności Twojego portfela i upodobań wybierz jedno z kilku rozwiązań podnoszenia i opuszczania rolet:

  • manualnie – za pomocą zwijacza lub zwijarki z korbką, dobrze sprawdza się przy roletach opuszczanych niezbyt często,
  • przewodowo – automatyzacja rolet za pomocą kabla poprowadzonego do przełącznika, nadaje się tylko do domów, które nie są jeszcze wykończone,
  • radiowo – najpopularniejsze rozwiązanie, wymaga jedynie doprowadzenia zasilania do każdej rolety, za sterowanie odpowiada pilot.

Weekend, relaks, odpoczynek i… kosiarka sąsiada

Znasz to i zdajesz sobie sprawę jak uciążliwy może być dźwięk kosiarki z samego rana? Jeżeli zainwestujesz w rolety zewnętrzne nie będziesz musiał przejmować się przerwanym snem. Odpowiednio zamontowana i dobrana roleta pozwoli Ci ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz nawet o kilkanaście decybeli.

Prywatność i wygoda

Lubisz czasami odciąć się od świata zewnętrznego i delektować się ciszą? Opuszczając rolety zewnętrzne tego doświadczysz. Dodatkowo ochronisz się przed niepożądanymi spojrzeniami osób trzecich. Wieczorami zapewnisz sobie intymność, a za dnia ochronę przed zbyt dużym promieniowaniem słonecznym.

Kolor, model – czas na Twój wybór

Jeżeli jesteś na etapie projektowania domu, spróbuj uwzględnić okna z roletami u jednego producenta. Nie tylko unikniesz niepotrzebnych problemów związanych z brakiem kompatybilności między produktami, ale także wybierzesz wszystkie elementy w odpowiadającym Ci kolorze. Jeśli Twój dom jest już wybudowany a ty właśnie teraz chcesz zakupić rolety zewnętrzne, nie wahaj się. Montaż rolet na osadzone już wcześniej okna nie jest dużym problemem, a Ty będziesz musiał jedynie wybrać ich kolor.

Wiesz, że przeczytałeś przed chwilą tylko fragment pełnego artykułu?

Przejdź do serwisu Oto Dom i czytaj dalej

Techno Dom

Chcę przeczytać pełen artykuł na Techno Dom »

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Cenisz sobie prywatność i wygodę? Rolety zewnętrzne są dla Ciebie”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *