Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ergo już na rynku! Czym wyróżnia się nowa kasa fiskalna marki Posnet?

Premierom urządzeń fiskalnych coraz częściej towarzyszy myśl, że w dzisiejszych czasach można z łatwością dostosować technologię sprzedaży do potrzeb biznesu. Nie inaczej jest w przypadku nowej kasy fiskalnej marki Posnet. Niemniej, model Ergo wprowadza pewną innowację, która zasługuje na szczególną uwagę polskich przedsiębiorców.

Kasa fiskalna, której funkcje można rozbudować

kasa fiskalna

Fotografia: Materiały prasowe redakcji

Współcześnie wielu podatników staje przed koniecznością zakupu kasy fiskalnej. A zanim odpowiedni model pojawi się w firmie, należy prześledzić funkcje i parametry wielu urządzeń. W niektórych sytuacjach wybór konkretnej kasy może się jednak wiązać z pewnymi ograniczeniami. Nie zawsze bowiem rozwiązanie technologiczne, które spełnia aktualne oczekiwania biznesu, okaże się wystarczające po kilku latach.

Znaczne poszerzenie asortymentu czy też wdrożenie w firmie dodatkowych urządzeń elektronicznych, może wymusić na przedsiębiorcy konieczność wprowadzenia zmian. Ale czy zawsze w takich okolicznościach trzeba zainwestować w nową kasę? Model marki Posnet, który niedawno zadebiutował na polskim rynku, jest dowodem na to, że nie!

– Podatnik może zamówić Ergo z bazą towarową o pojemności 4 000, 6 000 albo 8 000 PLU. To akurat nie jest żadną nowością, gdyż wiele kas fiskalnych oferuje podobny wybór. Niemniej, nigdy wcześniej przedsiębiorca nie mógł zwiększyć liczby programowalnych produktów lub usług już w trakcie użytkowania urządzenia rejestrującego. Natomiast tutaj taka opcja istnieje. Nawet jeśli początkowo zdecydujemy się na Posnet Ergo z 4 000 PLU, w każdej chwili będziemy mogli zwiększyć ten parametr do 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Warto w tym momencie podkreślić, że baza PLU nie jest jedyną funkcjonalnością, którą można znacznie rozbudować. Przykładowo: Ergo w wersji standardowej posiada port komunikacyjny USB oraz wejście służące do podłączenia szuflady na pieniądze. Kasa jest jednak oferowana z rozszerzeniami: modułem I (USB, 2 x RS-232), modułem II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo modułem III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Co więcej, nawet wariant podstawowy tego urządzenia można w dowolnym momencie wyposażyć w interfejs komunikacyjny do bezprzewodowej wymiany danych – moduł Wi-Fi, Bluetooth bądź modem 3G. A na tym nie koniec!

– Ergo to kolejna kasa fiskalna produkowana przez Posnet, która gwarantuje pełną integrację z szalką ważącą. Połączenie obydwu elementów systemu sprzedaży zapewnia wygodne i szybkie wykonywanie obowiązków. Wszystkie czynności związane z ważeniem towarów oraz rejestrowaniem transakcji odbywają się z poziomu klawiatury i ekranu urządzenia rejestrującego sprzedaż – opowiada Marcin Ciechowicz.

Czytaj więcej na ten temat: Nowość na rynku kas fiskalnych – Posnet Ergo

Gabaryty oraz istotne funkcje nowego urządzenia

Praktyka pokazuje, że obecnie przedsiębiorcy zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność kas rejestrujących, ale także na gabaryty i wykonanie konkretnych modeli. Te pozornie mniej istotne elementy mają niekiedy duży wpływ na prowadzenie sprzedaży. Szczególnie ważne wydaje się to w 2 przypadkach: gdy niewielkie stanowisko obsługi klientów nie pozwala na zastosowanie większego urządzenia oraz przy trudnych warunkach pracy (wilgoć, kurz, pył). Na szczęście dziś wdrożenie w firmie kasy fiskalnej, która będzie się wyróżniała zarówno wysokimi parametrami, jak i solidną oraz kompaktową konstrukcją, nie jest niemożliwe. Wystarczy pokrótce przeanalizować Ergo, aby się o tym przekonać.

Nowe urządzenie rejestrujące marki Posnet to obecnie jeden z najmniejszych modeli na polskim rynku. Pomimo niewielkich gabarytów, charakteryzuje się wyjątkowo solidną i dobrze spasowaną obudową. A w środku kasy znajdziemy m.in. moduł elektronicznej kopii paragonów, szybki mechanizm drukujący oraz wydajny akumulator litowo-jonowy. Innymi słowy, wszystko to, co jest niezbędne do komfortowego i sprawnego prowadzenia ewidencji.

Zobacz opis i opinie użytkowników: Kasa fiskalna Posnet Ergo na PCKF.pl

W jakich branżach sprawdzi się Posnet Ergo?

Posnet Ergo to przede wszystkim ciekawa propozycja dla małych punktów handlowo-usługowych, w których oszczędność przestrzeni jest istotną kwestią przy aranżowaniu stanowiska obsługi klientów. Ponadto, satysfakcję z użytkowania tego urządzenia będą czerpali przedsiębiorcy prowadzący handel mobilny. Jednakże, po uwzględnieniu wszystkich opcji rozbudowy, Ergo można równie dobrze uznać za niewielką kasę systemową. Co za tym idzie, model ten znajdzie zastosowanie także w rozwiązaniach technologicznych stosowanych w sklepach oraz małych restauracjach.

Jak widać, urządzenie marki Posnet, które pojawiło się na rynku w I kwartale 2016 roku, można z pełną odpowiedzialnością uznać za uniwersalne. Sam producent określił przecież Ergo mianem „sumy wszystkich zalet” kas fiskalnych. Teza ta znajduje potwierdzenie na każdym kroku, natomiast fakt, iż trudno przyporządkować urządzenie do konkretnego zastosowania, nie stanowi żadnego problemu. To właśnie niespotykana dotąd wszechstronność zapewnia przedsiębiorcy kompleksowe dostosowanie tego modelu do wymagań stawianych przez firmę. Niezależnie od branży, którą reprezentuje działalność gospodarcza. W momencie zakupu lub w przyszłości.

Źródło: www.posnet-ergo.pl

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ergo już na rynku! Czym wyróżnia się nowa kasa fiskalna marki Posnet?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *