Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie są modne garnitury męskie?

Na rynku dostępne są różne rodzaje garniturów męskich. Warto przyjrzeć się bliżej, które z nich są odpowiednie do pracy, a które na spotkania typu wesele, komunia czy wyjście do teatru. A może branża męskich garniturów oferuje jeden uniwersalny? W tym artykule przyjrzymy się trochę męskiej modzie.

Garnitur – z jakiego materiału?

Mogłoby się wydawać, że każdy garnitur wygląda podobnie. Jednak to mylne spostrzeżenie. Są osoby, które określają garnitur, mianem uniformu – jest to strój, który powoduje, że wygląda się porównywalnie do innych osób ubranych podobnie. Wybierając garnitur, należy kierować się kilkoma kwestiami. Jedną z nich jest materiał, z jakiego został uszyty garnitur. Osoby lubiące nosić tego rodzaju strój kierują się jakością wykonania i wiedzą, że warto wybierać modele z wysokogatunkowych tkanin. Mogą należeć do nich m.in.: wełna albo wełna z dodatkiem jedwabiu. Zaletą tego rodzaju materiałów nie jest tylko jakość, ale też wygoda noszenia. Kupując garnitur z naturalnych materiałów, możemy być spokojni, że nasze ciało będzie się czuło komfortowo.

Jakie garnitury są teraz modne?

Możemy podzielić garnitury ze względu na poziom formalności. Garnitur casualowy (dzienny) można przeznaczyć do pracy czy na mniej formalne spotkania. Wybór koloru i wzoru jest niemalże dowolny. Chyba że obowiązuje w pracy dresscode, o którym szerzej poczytacie tutaj: ttps://e-journalist.pl/jak-ubierac-sie-do-pracy-w-biurze/, wtedy należy zachować zasady obowiązujące w danej firmie, zgodnie z zapisem w regulaminie. Przy tego typu garniturze panuje większa dowolność w wyborze. Może to być garnitur np. szary albo w kolorze bordo. Można się pokusić również o garnitur w kratkę bądź paski. Kolejnym rodzajem będzie garnitur wizytowy, który można ubrać wieczorem, ale też w ciągu dnia. Jest przydatnym strojem na spotkania rodzinne, egzaminy czy ślub i wesele. Ten rodzaj garnituru powinien mieć inny odcień niż czerń. Odpowiednim wyborem będzie kolor szary, granatowy bądź grafitowy. Garnitur wieczorowy można założyć na spotkania odbywające się po godzinie 18. Jego kolor powinien być ciemny, najlepiej czarny albo w kolorze ciemnego granatu. Istotnym elementem są dodatki, w postaci białej eleganckiej koszuli, krawatu bądź muchy i szykownych butów.

Kolejnym podziałem będzie ze względu na liczbę elementów, z jakich składa się garnitur. Wyróżniamy garnitur trzyczęściowy, który składa się z marynarki, spodni i kamizelki. Kamizelka może być w zupełnie innym kolorze niż reszta części garnituru, ale również w tym samym kolorze – w zależności od gustu i rodzaju wydarzenia, na jakie ubieramy go. Taki rodzaj garnituru bardzo często jest kupowany przez przyszłym Panów Młodych. Garnitur dwuczęściowy, czyli marynarka plus spodnie to uniwersalny strój do pracy, ale może być wkładany na bardziej eleganckie spotkania.

Rozróżniamy podział na garnitury według fasonu. Wybierając garnitur, należy go dobrze dopasować do swojej budowy ciała. Garnitur slim fit to marynarka wycięta w pasie (taliowana) oraz spodnie ze zwężoną nogawką. Mogą go kupować mężczyźni szczupli, ale też Ci trochę bardziej korpulentni. Garnitur w wersji regular fit, inaczej classic złożony jest z marynarki nietaliowanej oraz spodni z krojem prostej nogawki. Mężczyźni o nieco tęższej budowie mogą trochę ukryć, dzięki niemu, swoje niedoskonałości. Należy jednak uważać, bo można wybrać za duży garnitur i wtedy nie będzie to już ubiór elegancki.

Możemy podzielić również garnitury ze względu na rodzaje marynarek. Istotnym elementem, w tym podziale, są guziki. Warto zwrócić uwagę, że marynarka staje się dłuższa przez ilość guzik, co może spowodować, że nasza sylwetka stanie się optycznie skrócona. Garnitury, z marynarką o większej liczbie guzików, są odpowiednie dla mężczyzn z wysokim wzrostem. Garnitur dwurzędowy ma na przodzie marynarki dwa rzędy guzików. Tego typu garnitur powinien być ubierany na wydarzenia, na których nie ma potrzeby siedzenia, ponieważ guziki w marynarce powinny być zapięte. Jego elegancja jest większa niż garnituru jednorzędowego, ale może spowodować poszerzenie sylwetki. Natomiast garnitur jednorzędowy to uniwersalny strój. Wygląda dobrze u większości mężczyzn. Marynarkę można nosić zapiętą, bądź rozpiętą, ale należy pamiętać, żeby nigdy nie zapinać ostatniego guzika.

Kupując garnitur mamy w sklepie ogromny wybór. Należy dokładnie zastanowić się, na jaką okazję będzie nam potrzebny oraz dopasować odpowiednio do swojej sylwetki. Jedne garnitury są dobrym wyborem na codzienne spotkania biznesowe czy też te mniej formalne, za to inne garnitury są przeznaczone tylko na wieczorne wyjścia.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie są modne garnitury męskie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *