Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

5 rzeczy, które warto zobaczyć w Egipcie

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Rafał Wojtan

Już niedługo wakacje, a Ty jeszcze nie masz planów na urlopowy wyjazd? Odpoczynek nad Polskim morzem, oceanem, wśród palm czy może zwiedzając egipskie piramidy? Zobacz, gdzie w tym roku jadą nasi czytelnicy!

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Karola pyta: Ceny naprawdę kuszą, ale obawiam się, że będzie tam za dużo ludzi. Poopowiadajcie trochę o Egipcie. Jakieś zabytki, pogoda, co warto zobaczyć. Z góry dziękuję za informację.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
11

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

11 komentarzy na temat “5 rzeczy, które warto zobaczyć w Egipcie”

 1. Arek pisze:

  Przez cały rok jest tam ciepło. To największy plus tego kraju. Nie musimy się więc martwić o to, że na wakacjach złapie nas deszcz i będziemy musieli siedzieć w hotelu. Suma opadów rocznych nie przekracza kilkudziesięciu milimetrów. W Egipcie przeważa klimat suchy zwrotnikowy. Wyjątkiem jest wybrzeże, gdzie panuje klimat podzwrotnikowy. W przypadku wybrzeża można się spodziewać trochę większych opadów. Ich suma przez cały rok może wynieść od 50 do 150 milimetrów. W okolicach miasta Aleksandria sumy opadów dochodzą do 200 milimetrów na rok.

 2. Igar pisze:

  Jeśli szukasz luksusu to najbardziej znanym kurortem w Egipcie jest Szarm el-Szejk, co w wolnym tłumaczeniu znaczy Zatoka Szejka. W mieście tym panuje zasada, że wszystkie budowane tam domu muszą być willami. Mogą mieć maksymalnie dwa piętra. Nie mogą być wyższe. Wokół domów, według prawa ma znajdować się zieleń, która połączona ma być z infrastrukturą turystyczną, taką jak restauracje czy baseny. W mieście znajduje się mnóstwo ogromnych i drogich apartamentów. Wile znanych osób ma tutaj swoje prywatne apartamenty.

 3. Informator pisze:

  Jednym z największych ośrodków turystycznych w Egipcie jest Riwiera Morza Czerwonego. Lato i wakacje trwają tam cały rok. Temperatura tylko w lutym spada do około 25 stopni C. Przez resztę czasu waha się w okolicach 27 – 30 stopni C, zaś temperatura wody nigdy nie spada poniżej 22 stopni. Woda morska jest tam wyjątkowo czyta i przejrzysta. Napotkać w niej można mnóstwo raf koralowych, które przyciągają zarówno doświadczonych jak i początkujących nurków. Riwiera ma bardzo dobre połączenia z Europą, co tym bardziej przyciąga turystów..

 4. Szymek pisze:

  Będąc w Egipcie należy pamiętać o tym, aby pić tylko i wyłącznie wodę z butelek. Należy także zabrać ze sobą jakieś leki przeciw biegunce. Europejczycy nie są bowiem przyzwyczajeni do flory bakteryjnej panującej w tym kraju. Jeśli przydarzy nam się na przykład jakieś ukąszenie przez węża czy skorpiona to nie musimy się obawiać. Opieka medyczna jest e Egipcie bardzo dobra i na dość wysokim poziomie.

 5. Kocham Egipt pisze:

  Jednym z symboli stolicy Egiptu, Kairu jest Cytadela Kairska. Cytadela, czyli twierdza położona jest na wzgórzu Mukattam. Jej budowa trwała kilkanaście lat i ukończona została w 1183 roku. Cytadela zbudowana została na żądanie władcy egipskiego Saladyna. Pierwotnie miała ona służyć ochronie przed krzyżowcami. Na terenie twierdzy znaleźć można wiele meczetów oraz pałaców. Cytadela wybudowana została w celach obronnych miasta, miała być nienaruszalną budowlą. Osoby, które znajdowały się za jej murami były całkowicie bezpieczne.

 6. Paweł pisze:

  Egipt ze względu na ilość turystów tam przebywającym jest państwem bardzo strzeżonym. Nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo przebywając tam, gdyż do ochrony turystów powołano specjalną jednostkę – policję turystyczną. Funkcjonariusze pracujący w tych jednostkach znają języki obce. Wycieczki w bardziej odległe miejsca są strzeżone przez tych funkcjonariuszy, tak by w drodze nikomu nic się nie stało. Dodatkową ochroną mają być agenci uzbrojonych sił bezpieczeństwa.

 7. użytkownik_niezalogowany pisze:

  W Egipcie znajduje się mnóstwo miejsc, w których można nurkować. Wszystko ze względu na liczne rafy koralowe, które można podziwiać pod wodą. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób przyjeżdża tam właśnie tylko po to, by je zobaczyć. Jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania jest jaskinia morska Blue Hole. Zlokalizowana ona jest z Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba. Blue Hole ma 102 metry głębokości i średnicę 60 metrów. W ścianie jaskini znajdziemy także łuk skalny, który łączy jaskinię z otwartym morzem.

 8. Michał95 pisze:

  Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Egipcie jest Muzeum Egipskie, które znajduje się w stolicy tego kraju, czyli w Kairze. Budynek muzeum, który można podziwiać w dzisiejszej postaci zaprojektował francuski architekt. Dotychczas archeologom udało się tam zgromadzić około 120 tysięcy eksponatów. Zabytkowych eksponatów przybywało z roku na rok, dlatego trzeba było dobudować do budynku jeszcze jedno piętro. Wszystkie eksponaty układano w porządku chronologicznym, który odpowiada poszczególnym epokom. To miejsce zrobiło na mnie duże wrażenie. Polecam.

 9. Irek pisze:

  Oczywiście będąc w Egipcie koniecznie musisz odwiedzić Dolinę Królów. Duże wrażenie zrobił na mnie grobowiec Tutanchamona. Mumia Tutanchamona spoczywała w pięknym sarkofagu. Ciało spoczywało w trzech trumnach, a każda z nich zbudowana była z innego materiału. Na głowie mumii znajdowała się złota maska. Maski takie podobno oddają faktyczne rysy twarzy królów. Grobowiec zbudowany był w całkowicie inny sposób, niż dotychczas odkryte grobowce faraonów. Tutanchamon zmarł w bardzo młodym wieku.

 10. Alek pisze:

  Karola, miejscem, które warto odwiedzić będąc w Egipcie jest Wyspa Faraona, która znajduje się w mieście Faba. To naprawdę przepiękne miejsce. Oddalona jest ona od miasta o 7 kilometrów. Składa się ona z nagich skał, na szczycie których widać ruiny fortu krzyżowców, które jakiś czas temu zostały odrestaurowane, przez co wyspa stała się jeszcze piękniejsza. Według wszelkich danych fort ten powstał w 1115 roku. Miał on zapewnić pielgrzymom, którzy szli do klasztoru św. Katarzyny na Synaju ochronę.

 11. Historyk pisze:

  Jedną z najbardziej znanych budowli w Egipcie, oprócz grobowca Tutanchamona, jest piramida Cheopsa. Musisz ją zobaczyć. Piramida według wszelkich źródeł wzniesiona została około 2560 r.p.n.e. Ma ponad 146 metrów wysokości i dzięki temu jest najwyższą piramidą spośród wszystkich. Uznana została za jeden z Siedmiu Cudów Świata. W piramidzie znajduje się kilka długich, wąskich i krętych korytarzy. W piramidzie znajduje się także pomieszczenie zwane Wielką Galerią oraz komora królewska z korytarzem.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *