Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nie wiesz, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Oto 4 sprawdzone sposoby

Obawiasz się, że Twój dom stanie się przedmiotem zainteresowań włamywacza? Sprawdź 4 przygotowane przez nas sposoby, które sprawią, że złodziej poczuje zniechęcenie już na początku działania.

zamek do drzwi

Fot. Zamek do drzwi

Czujniki ruchu, dobrej jakości drzwi, wzmocnione zamki i zabezpieczenia okien – to 4 rzeczy, które w kwestii zabezpieczenia domu przed włamaniem odgrywają największą rolę. Specjalnie dla Ciebie przetestowaliśmy kilka opcji przy każdym z nich i podajemy gotowe rozwiązania. Spróbuj zastosować je w swoim przypadku, a ryzyko pojawienia się włamywacza i sukcesu jego zadania spadnie do zera.

Lock Busters awaryjne otwieranie drzwi w Poznaniu

Lock Busters

Czy wiesz, że? Ten artykuł powstał przy współpracy z firmą Lock Busters

Czujniki ruchu i alarmy

Sukces działania to wysokiej jakości prewencja. Postaw na czujniki ruchu i alarmy, które w przypadku zagrożenia odstraszą włamywacza w kilka sekund. Masz do wyboru dziesiątki, jeśli nie setki produktów, bo sprzedawcy prześcigają się w aktualizowaniu swoich ofert, ale skup się tylko na tych parametrach – czułości urządzeń i głośności dźwięku, który będą w stanie z siebie wydobyć.

Czujki możesz umieścić tuż obok drzwi wejściowych, okien, ale i w tylnej części swojej parceli. W ten sposób każdy ruch zostanie zarejestrowany i natychmiast uruchomi alarm, który już na początkowym etapie powinien skutecznie odstraszyć złodzieja i zniechęcić go do dalszych działań. Pamiętaj jednak, że czujki ruchu działają zdecydowanie lepiej, kiedy w domu nie ma zwierzaków.

Zabezpieczone drzwi i zamki

Szczególna uwaga należy się drzwiom i zamkom, które są w nich umieszczone. Najlepszym sposobem prewencji jest unikanie tanich, słabych w wykonaniu i kompletnie nieskutecznych w działaniu drzwi. Słuszne jest wybranie drzwi antywłamaniowe, czyli o lepszych parametrach technicznych występujących w pozostałych rodzajach.

Co więcej, zwróć uwagę na zamki, które zostaną w nich zamontowane. Powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa, odcięte od dopływu wody i ciasno umiejscowione w otworze zamkowym, a przy tym posiadać odpowiednie certyfikaty będące świadectwem określonej przez producenta lub sprzedawcę jakości.

Okna i rolety zewnętrzne

Podczas zakupu okien warto mieć na uwadze ich antywłamaniowe cechy. Postaw na okna PCV z dodatkowym zamkowym zabezpieczeniem, a całość wzmocnij roletami zewnętrznymi, szczególnie jeśli mieszkasz na niskich poziomach bloku lub domu. Wtedy dom jest szczególnie narażony na próby dostania się do środka. Najlepszym rozwiązaniem okazują się być rolety zewnętrzne metalowe i drewniane, które ze względu na swoją trwałość radzą sobie z powierzonym zadaniem przez zdecydowanie dłuższy czas.

Źródło: materiały prasowe Lock Busters

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Nie wiesz, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Oto 4 sprawdzone sposoby”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *