Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

CI Games nie jest zadowolone z poziomu sprzedaży swoich produkcji?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Najnowsze doniesienia branży gamingowej w Polsce dowodzą, że CI Games ma problemy z utrzymaniem odpowiednio wysokiej sprzedaży swoich gier. Po dość chłodno przyjętym Sniper: Ghost Warrior 2 oraz całkiem dobrym, ale niewystarczająco dobrze rozprowadzonym Alien Rage, polska firma boryka się z problemami finansowymi.

CI Games z problemami finansowymi, ale zapałem do pracy

Problemy finansowe wydają się dość poważne jak donosi portal gry-online.pl. Głównym powodem tej sytuacji jest nieco rozczarowująca sprzedaż premierowego tytułu Sniper Ghost Warrior 2, który trafił w sumie w ręce 1,4 mln graczy, a przypomnijmy, że to łączna liczba kopii ze wszystkich platform na jakich się pojawiła: Xbox 360, PS3 oraz komputery osobiste.

Poza tym na razie nie wiadomo jakie wyniki finansowe osiągnie Alien Rage, który trafił do dystrybucji cyfrowej w poprzednim miesiącu. Warto podkreślić, że w branży gra została przyjęta dość przeciętnie (średnie noty na poziomie 5-7/10 na podstawie wystawianych przez polskich graczy recenzji) .

Co dalej z CI Games?

Z informacji udzielonych przez prezesa firmy CI Games, wszystkie gry planowane na 2014r. mają pojawić się na rynku w przewidywanych terminach, ponieważ prace idą zgodnie z planem, a zespoły pracujące nad Enemy Front oraz Lords of the Fallen nie zanotowały poślizgów. CI Games sięga w tej chwili po alternatywne źródła finansowania swojej działalności w postaci m.in. emisji obligacji oraz akcji. Przypomnijmy, że oba tytuły zapowiedziane na przyszły rok pochłoną budżet po 20 milionów zł na każdą.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “CI Games nie jest zadowolone z poziomu sprzedaży swoich produkcji?”

  1. Ali pisze:

    Pewnie, że dadzą sobie radę – Ghosr Warrior zapowiadał się dobrze, ale rzeczywiście był dość słabym tytułem. Alien Rage znów został nieco przemilczany przez branżowe media i gdzieś uciekł, bo w międzyczasie był szum związany z premierą GTA V i innymi dużymi markami. Gdyby weszli z Alien Rage na święta, to przypuszczam, że wyszliby na tym dużo lepiej. I tak nie jest źle, Alien Rage broni się sam, świetna strzelanka w starym, dobrym stylu – tego brakowało na rynku.

  2. Kowalski pisze:

    Moim zdaniem wytrzymają, bo ich tytuł Alien Rage trzyma się całkiem dobrze i to, że część redakcji nieprzychylnie wypowiada się na temat premiery, to nie znaczy, że gracze nie tego nie doceniałem. Sprawdzałem sobie właśnie akcje spółki i rzeczywiście są dość tani, moim zdaniem niebawem kurs odbije po premierze tych dwóch gier z 2014r. W każdym razie robią coś, mają plany, więc nie spoczywają na laurach. Trzymam kciuki za CI Games, nie dajcie się – czekam na odbicie i nowe premiery.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *