Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA
Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.
CI Games nie jest zadowolone z poziomu sprzedaży swoich produkcji?
Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC
Najnowsze doniesienia branży gamingowej w Polsce dowodzą, że CI Games ma problemy z utrzymaniem odpowiednio wysokiej sprzedaży swoich gier. Po dość chłodno przyjętym Sniper: Ghost Warrior 2 oraz całkiem dobrym, ale niewystarczająco dobrze rozprowadzonym Alien Rage, polska firma boryka się z problemami finansowymi.
CI Games z problemami finansowymi, ale zapałem do pracy
Problemy finansowe wydają się dość poważne jak donosi portal gry-online.pl. Głównym powodem tej sytuacji jest nieco rozczarowująca sprzedaż premierowego tytułu Sniper Ghost Warrior 2, który trafił w sumie w ręce 1,4 mln graczy, a przypomnijmy, że to łączna liczba kopii ze wszystkich platform na jakich się pojawiła: Xbox 360, PS3 oraz komputery osobiste.
Poza tym na razie nie wiadomo jakie wyniki finansowe osiągnie Alien Rage, który trafił do dystrybucji cyfrowej w poprzednim miesiącu. Warto podkreślić, że w branży gra została przyjęta dość przeciętnie (średnie noty na poziomie 5-7/10 na podstawie wystawianych przez polskich graczy recenzji) .
Co dalej z CI Games?
Z informacji udzielonych przez prezesa firmy CI Games, wszystkie gry planowane na 2014r. mają pojawić się na rynku w przewidywanych terminach, ponieważ prace idą zgodnie z planem, a zespoły pracujące nad Enemy Front oraz Lords of the Fallen nie zanotowały poślizgów. CI Games sięga w tej chwili po alternatywne źródła finansowania swojej działalności w postaci m.in. emisji obligacji oraz akcji. Przypomnijmy, że oba tytuły zapowiedziane na przyszły rok pochłoną budżet po 20 milionów zł na każdą.
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.