Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Znamy minimalne wymagania sprzętowe nowego Need For Speed’a Rivals

Bez większego zaskoczenia?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Dotarły do nas sprzeczne informacje, co prawda producent EA podał już minimalne wymagania co do swojej nowej produkcji z serii Need For Speed, tj. Rivals, to te są co najmniej błędnie sformatowane.

Karta graficzna obsługująca DX 10.1 i jednocześnie proponowany GeForce 8800 GT, który tej technologii nie obsługuje? Przykładów jest więcej.

Przynajmniej kilka dużych błędów w wymaganiach sprzętowych

Niestety nie do końca wiemy w jaki sposób odczytać minimalne wymagania dotyczące NFS: Rivals. Z jednej strony w wymaganiach minimalnych pojawia się Windows XP, a z drugiej karta graficzna, która obsługuje minimum DX 10.1. Przypomnijmy, że MS Windows XP nie obsługuje tak nowych bibliotek DirectX.

Poza tym producent wskazał na układ GPU z minimum 512 MB pamięci operacyjnej RAM oraz obsługą DX 10.1 i jako przykład GeForce 8800GT, który takich bibliotek nie obsługuje.

Reszta wymagań sprzętowych nie pozostawia już tylu wątpliwości. EA ustaliło, że gra uruchomi się na komputerze wyposażonym w 4 GB pamięci RAM oraz 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Znamy minimalne wymagania sprzętowe nowego Need For Speed’a Rivals”

  1. tomi pisze:

    Dziwnie wyglądają te wymagania szczerze mówiąc. Niby postawili 8800 GT obok Intel HD 4000, a to przecież nieśmieszny żart. Pomijam już, że 8800 GT nie ma przecież DX 10.1, a takie są niby minimalne zalecenia co do układu graficznego). Tak samo nie rozumiem, dlaczego dodali tam Windowsa XP, skoro on też nie obsługuje DX 10, a co dopiero mówić o 10.1 – dziwnie to wszystko wygląda. Niezła fuszerka ze strony producenta na to wygląda. Nie wiem kto układał to zestawienie.

  2. Zygmunt pisze:

    EA niech wróci do korzeni i zrobi np. kontynuację klasyki, czyli Need For Speed Underground – ta seria została całkowicie porzucona, a niesłusznie, bo 1 i 2 część były zdecydowanie jednymi z przełomowych NFS na rynku. Poza tym mogliby zrobić też coś z Porsche, bo 2000 był moim mimo wszystko ulubionym tytułem z gatunku gier wyścigowych. Z nowych NFS’ów, żaden nie ma już takiego charakteru jak kiedyś.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *