Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Znamy minimalne wymagania sprzętowe nowego Need For Speed’a Rivals

Bez większego zaskoczenia?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Dotarły do nas sprzeczne informacje, co prawda producent EA podał już minimalne wymagania co do swojej nowej produkcji z serii Need For Speed, tj. Rivals, to te są co najmniej błędnie sformatowane.

Karta graficzna obsługująca DX 10.1 i jednocześnie proponowany GeForce 8800 GT, który tej technologii nie obsługuje? Przykładów jest więcej.

Przynajmniej kilka dużych błędów w wymaganiach sprzętowych

Niestety nie do końca wiemy w jaki sposób odczytać minimalne wymagania dotyczące NFS: Rivals. Z jednej strony w wymaganiach minimalnych pojawia się Windows XP, a z drugiej karta graficzna, która obsługuje minimum DX 10.1. Przypomnijmy, że MS Windows XP nie obsługuje tak nowych bibliotek DirectX.

Poza tym producent wskazał na układ GPU z minimum 512 MB pamięci operacyjnej RAM oraz obsługą DX 10.1 i jako przykład GeForce 8800GT, który takich bibliotek nie obsługuje.

Reszta wymagań sprzętowych nie pozostawia już tylu wątpliwości. EA ustaliło, że gra uruchomi się na komputerze wyposażonym w 4 GB pamięci RAM oraz 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Hydropath Opinie

Barbara Zadrożna

Prawa konsumenta w sieci

Barbara Zadrożna

Dla kogo dalekie wyprawy?

Barbara Zadrożna

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Barbara Zadrożna

Jakie garnitury na wesele?

Barbara Zadrożna

Ustka. Co warto zobaczyć?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Znamy minimalne wymagania sprzętowe nowego Need For Speed’a Rivals”

  1. tomi pisze:

    Dziwnie wyglądają te wymagania szczerze mówiąc. Niby postawili 8800 GT obok Intel HD 4000, a to przecież nieśmieszny żart. Pomijam już, że 8800 GT nie ma przecież DX 10.1, a takie są niby minimalne zalecenia co do układu graficznego). Tak samo nie rozumiem, dlaczego dodali tam Windowsa XP, skoro on też nie obsługuje DX 10, a co dopiero mówić o 10.1 – dziwnie to wszystko wygląda. Niezła fuszerka ze strony producenta na to wygląda. Nie wiem kto układał to zestawienie.

  2. Zygmunt pisze:

    EA niech wróci do korzeni i zrobi np. kontynuację klasyki, czyli Need For Speed Underground – ta seria została całkowicie porzucona, a niesłusznie, bo 1 i 2 część były zdecydowanie jednymi z przełomowych NFS na rynku. Poza tym mogliby zrobić też coś z Porsche, bo 2000 był moim mimo wszystko ulubionym tytułem z gatunku gier wyścigowych. Z nowych NFS’ów, żaden nie ma już takiego charakteru jak kiedyś.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *