Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Austria – co warto zobaczyć?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Pedro Szekely

Chcesz zwiedzić Austrię, zobaczyć Wiedeń, Stübing i Graz? Poznaj najciekawsze atrakcje Austrii i dowiedz się, dlaczego warto pojechać tam na wakacje!

Co warto zobaczyć w Austrii?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Gośka pisze: Zastanawiam się nad wyjazdem rodzinnym do Austrii. Co wy na to? Gdzie jechać, co zobaczyć?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
6

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

6 komentarzy na temat “Austria – co warto zobaczyć?”

 1. Patrycja pisze:

  Dodam jeszcze kilka praktycznych wskazówek. Jeśli chcemy korzystać z austriackich autostrad i dróg szybkiego ruchu to musimy wykupić winietę, czyli nalepkę na samochód, która jest dowodem na to, że zapłaciliśmy za skorzystanie z płatnych dróg. Za pierwszym razem nie kupiłem i możecie się spodziewać co mnie czekało. Po prostu nie wiedziałem, że trzeba. Dlatego przypominam, żeby przestrzec przed tym innych. Jeśli będziemy potrzebować pomocy to warto wiedzieć, że ambasada RP znajduje się we Wiedniu, a konsulat w Innsbrucku.

 2. Arkadiusz Jagóra pisze:

  Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Austrii? Austriacy posługują się walutą euro, a językiem urzędowym jest język niemiecki. Podobnie jak w innych europejskich krajach, do wyjazdu tam wymagany jest paszport lub dowód osobisty. Tak jak w przypadku innych krajów, jeśli wybieramy się do Austrii na dłużej niż 90 dni to musimy postarać się o wizę. Warto wiedzieć, że w Austrii możemy jeździć samochodami posiadając tylko Polskie prawo jazdy. Nie musimy mieć tutaj specjalnego dokumentu, jakim jest na przykład Międzynarodowe Prawo Jazdy.

 3. Kamil97 pisze:

  Jak dla mnie Austria to Wiedeń. Jest to stolica tego kraju. Pełno w niej zabytków i ciekawych miejsc, stworzonych specjalnie dla turystów. Można tutaj zobaczyć między innymi liczne pałace oraz znajdujące się przy nich ogrody. Warto także odwiedzić wesołe miasteczko, które jest symbolem tego miasta. W Wiedniu będziesz mieć co oglądać. Na pewno znajdziesz też atrakcje dla całej rodziny. Przykładem może być zoo, a także na przykład park rozrywki. O wiedeńskim parku rozrywki na pewno każdy słyszał. Nie trzeba o tym nikomu mówić.

 4. Irek pisze:

  W Austrii jest co oglądać. Nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście największą popularnością wśród turystów cieszy się stolica Austrii, czyli Wiedeń. Jest to miasto, które co roku odwiedzają miliony osób. Będąc w Austrii z pewnością warto zajrzeć także do Salzburga, Innsbrucka, a zimą do Bad Gastein. Na pewno odwiedzić również Park Narodowy Wysokie Taury. Park ten znajduje się w pobliżu najwyższego szczytu Alp po stronie Austriackiej. Jak ktoś kocha góry, tak jak ja to obowiązkowo powinien pojechać do Austrii.

 5. podroznik pisze:

  Turyści, którzy przyjeżdżają do Austrii dość często odwiedzają także Salzburg. Jest to miasto, w którym urodził się, mieszkał i tworzył Amadeusz Mozart. Miejsca w których przebywał, jego dom rodzinny są wizytówkami tego miasta. Wiele osób przyjeżdża do Austrii tylko po to by je zobaczyć. Kolejnym miastem, które odwiedzają turyści jest Innsbruck. Jest to miasteczko górskie z pięknymi krajobrazami. Obejrzeć tam można wiele zabytkowych zameczków. Jak ktoś lubi zwiedzać zabytki i woli spokojniejsze miejsca to powinien tam zajrzeć.

 6. Mirek pisze:

  Austria jak dla mnie to przede wszystkim Alpy. Z nimi jest chyba też kojarzona przez większość osób. Nie bez przyczyny. Zimą Austriackie Alpy są oblegane przez miłośników białego szaleństwa. W Austrii każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tutaj trasy narciarskie dla doświadczonych narciarzy, ale także trasy dla osób, które dopiero co uczą się tego. Austria zimą zamienia się w wielką, narciarską wioskę. Władze tego kraju w najlepszy sposób, w jaki mogli to uczynić, zrobili z tego kraju europejską stolicę sportów zimowych.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *