Lipiec 19, 2019

Metody na monitoring kanalizacji

akapit

Każdy kto miał w swoim życiu problemy z kanalizacją doskonale zdaje sobie sprawę jak kosztowne i na ile uporczywe mogą być tego rodzaju kłopoty. Wynikają one głównie z braku regularności zarówno w kwestii przeglądu układu rur kanalizacyjnych i odpływowych, jak również źle zastosowanych sposobów.

Wiele osób, w celu usunięcia uporczywych problemów niedrożności, używa metod domowych, które niestety nie są wystarczające efektywne. Jedynym rozwiązaniem tego typu problemów jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy kanalizacyjnej.

kanalizacja

Fot. Flickr.com David Blackwell CC 2.0

Kluczowa diagnoza

W momencie zauważenia niepokojących objawów kluczowym aspektem zdaje się być nazwanie przyczyn oraz zdefiniowanie problemu. Główną przyczyną niedrożności jest w większości przypadków osad zalegający wewnątrz rur, który może doprowadzić do ich zatoru, co spowoduje nieprzyjemny zapach dla domowników i sąsiadów. O wiele bardziej niebezpiecznym defektem są pęknięcia spowodowane osadzaniem się zanieczyszczeń w newralgicznych obszarach rur. Wymiana całego układu kanalizacyjnego jest wyjątkowo kosztowna i wymaga wiele pracy oraz czasu. Przed niebezpiecznymi konsekwencjami uratować nas może innowacyjna i zaawansowana technologicznie usługa zwana monitoringiem kanalizacji.

Na czym polega monitoring kanaizacji?

Monitoring kanalizacji różni się w zależności od zastosowanego sprzętu. Aktualnie najbardziej profesjonalnymi urządzeniami może pochwalić się renomowana marka Stankan – https://www.stankan.pl/. W swych pracach wysokiej klasy specjaliści używają modułowego systemu firmy IBAK w konfiguracji ze specjalnym studiem wykreowanym w przystosowanym aucie. Profesjonalna kamera jest zamontowana na wózku napędowym, co pozwala na dokonanie szczegółowej diagnozy i weryfikacji. Wspomniana kamera marki ORION-2 to innowacyjne urządzenie uchylno-obrotowe pozwalające dotrzeć do każdego zakamarka. Kamera posiada opcję automatycznego obrotu wokół osi głowicy, umożliwiając tym samym dokładną i błyskawiczną inspekcję połączenia rur wespół z powrotem do położenia zerowego. Monitoring kanalizacji przy wykorzystaniu powyższego sprzętu pozwoli na wskazanie każdej – nawet najdrobniejszej nieprawidłowości.

Dodano do: Dom

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz