Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Metody na monitoring kanalizacji

Każdy kto miał w swoim życiu problemy z kanalizacją doskonale zdaje sobie sprawę jak kosztowne i na ile uporczywe mogą być tego rodzaju kłopoty. Wynikają one głównie z braku regularności zarówno w kwestii przeglądu układu rur kanalizacyjnych i odpływowych, jak również źle zastosowanych sposobów.

Wiele osób, w celu usunięcia uporczywych problemów niedrożności, używa metod domowych, które niestety nie są wystarczające efektywne. Jedynym rozwiązaniem tego typu problemów jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy kanalizacyjnej.

Kluczowa diagnoza

W momencie zauważenia niepokojących objawów kluczowym aspektem zdaje się być nazwanie przyczyn oraz zdefiniowanie problemu. Główną przyczyną niedrożności jest w większości przypadków osad zalegający wewnątrz rur, który może doprowadzić do ich zatoru, co spowoduje nieprzyjemny zapach dla domowników i sąsiadów. O wiele bardziej niebezpiecznym defektem są pęknięcia spowodowane osadzaniem się zanieczyszczeń w newralgicznych obszarach rur. Wymiana całego układu kanalizacyjnego jest wyjątkowo kosztowna i wymaga wiele pracy oraz czasu. Przed niebezpiecznymi konsekwencjami uratować nas może innowacyjna i zaawansowana technologicznie usługa zwana monitoringiem kanalizacji.

Na czym polega monitoring kanaizacji?

Monitoring kanalizacji różni się w zależności od zastosowanego sprzętu. Aktualnie najbardziej profesjonalnymi urządzeniami może pochwalić się renomowana marka Stankan – https://www.stankan.pl/. W swych pracach wysokiej klasy specjaliści używają modułowego systemu firmy IBAK w konfiguracji ze specjalnym studiem wykreowanym w przystosowanym aucie. Profesjonalna kamera jest zamontowana na wózku napędowym, co pozwala na dokonanie szczegółowej diagnozy i weryfikacji. Wspomniana kamera marki ORION-2 to innowacyjne urządzenie uchylno-obrotowe pozwalające dotrzeć do każdego zakamarka. Kamera posiada opcję automatycznego obrotu wokół osi głowicy, umożliwiając tym samym dokładną i błyskawiczną inspekcję połączenia rur wespół z powrotem do położenia zerowego. Monitoring kanalizacji przy wykorzystaniu powyższego sprzętu pozwoli na wskazanie każdej – nawet najdrobniejszej nieprawidłowości.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Metody na monitoring kanalizacji”

  1. Monika pisze:

    Nie słyszałam wcześniej o takich metodach. A czy sprawdzają się uzdatniacze wody? Niedawno o nich słyszałam i zastanawiam się czy warto się na nie zdecydować.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *