Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Nowy rok, nowy ja! Znasz to? Każdy zna – jeśli nie z autopsji, to przynajmniej z internetowych kawałów i żartów. Najpopularniejsze postanowienia są oczywiście związane z poprawą kondycji i sylwetki. Dlatego też styczeń zawsze jest dobrym miesiącem dla siłowni i klubów. Wiesz, gdzie pojawia się problem? W lutym, kiedy wielu zapaleńców traci swój entuzjazm. Treningi odstawiane są na bok – z różnych powodów. W przypadku boksu najczęściej są to kontuzje.

Warto dopowiedzieć, że to często głupie i zupełnie niepotrzebne kontuzje. Są one wynikiem lekkomyślności, braku odpowiedniej techniki oraz pewnym brakom w sprzęcie. Początkujący bokser musi zadbać nie tylko podstawy przy szkoleniu, ale także o sprzęt. Co prawda, niektóre kluby udostępniają podopiecznym swój własny sprzęt, ale to nigdy nie jest dobre rozwiązanie – zwłaszcza na dłuższą metę. Dlaczego?

A dlatego, że zarówno rękawice, jak i buty bokserskie muszą być odpowiednio dobrane. To jeden z tych przykładów, gdzie rozmiar naprawdę ma znaczenie. Wniosek? Wypożyczanie sprzętu nie zawsze wychodzi na dobre. Ale to dobrze, bo to motywuje do tego, by zakupić własny sprzęt, a to będzie niosło ze sobą kilka wartościowych korzyści. Z jednej strony to komfortowy i bezpieczny trening, a z drugiej dodatkowa motywacja, by na tym treningu się zjawić. W końcu porzucenie czegoś, na co wydało się przynajmniej kilkaset złotych, zawsze będzie włączało czerwoną lampkę. Może to właśnie dzięki temu nie zrezygnujesz po pierwszym miesiącu? Warto zaryzykować!

Jakie rękawice bokserskie dla początkującego?

To dobry pomysł, zwłaszcza że solidny sprzęt wcale nie jest taki drogi. Rękawice, które będą w pełni satysfakcjonujące – nawet dla bardziej zaawansowanego boksera – kupisz za +/- 200 zł. W tej kategorii wagowej znajdziesz już propozycje od Venum, Adidasa czy Everlast, a tych marek przedstawiać przecież nie trzeba.

Okej, masz już na oku odpowiednie rękawice. Tabela rozmiarów jest na stronie sklepów, a cała dłoń jest już dokładnie zmierzona. Co dalej? Teraz wypadałoby przyjrzeć się wszystkim typom rękawic. Te można bowiem podzielić na dwie główne kategorie: sparingowe i do walki. Można oczywiście zdecydować się na dwie pary – wtedy nie będziesz musiał dokonywać żadnych trudnych wyborów. Sprawdź rękawice bokserskie z oferty WarHouse i zdecyduj sam, czy potrzebne Ci są dwie pary. Najrozsądniejszy wydaje się wybór jednej pary – początkującym bokserom najczęściej rekomenduje się stare dobre 16OZ. Takie rękawice są wystarczająco duże, by skutecznie zasłaniać się za gardą, a same ciosy nie sieją takiego spustoszenia. To ważne, bo zarówno treningi, jak i sparingi mają podnosić Twoje umiejętności – nie musisz tam nikogo nokautować po drodze, a już na pewno nie kumpla z sali.

Zawodowcy walczą mniejszymi rękawicami. Najczęściej jest to 12OZ, ale każdy cios w takiej rękawicy waży dużo więcej, niż cios wyprowadzony w rękawicy 16OZ. Dlatego też, dopóki starsi koledzy z klubu mówią na Ciebie „świeżak”, a treningi rozpoczynasz od postawy, czy pracy nóg, to nie powinieneś zakładać dwunastek „no chyba, że uderzasz w worek” – wtedy 12OZ będzie ok.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak dobrać rękawice bokserskie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *