Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Carrie – kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści Kinga

Książka, której miało nie być, film który drugi raz powraca na srebrny ekran

Stephen King miał bardzo duże problemy z wydaniem książki telepatce, mszczącej się na otoczeniu. „Carrie” została na początku odrzucona przez wydawnictwo i jak widać całkiem nie słusznie. To druga adaptacja tej książki na srebrny ekran, pierwsza odbyła się w 1976 roku.

Carrie White powraca zza grobu

Wrażliwa i delikatna dziewczyna obdarzona niezwykłymi telekinetycznymi zdolnościami, zagubiona w otaczającej rzeczywistości. Wychowywana przez matkę dewotkę, upokarzana przez rówieśników, cierpliwie znosi upokorzenia, aby na sam koniec wziąć krwawy odwet na szkolnych prześladowcach. Nie jest to ta sama Carrie znana z horroru De Palmy, jest to zupełnie inne spojrzenie na książkę Kinga.

Carrie w nowoczesnym świecie

Reżyser przeniósł Carrie do czasów współczesnych, gdzie każdy praktycznie ma dostęp do internetu. Smartfony czy też telefony komórkowe z kamerą to dzisiaj standard. Nie dziwi więc fakt, że filmik z upokarzania Carrie trafia od razu do sieci. Okrucieństwo szkolnych koleżanek ma zupełnie inny wymiar. Tak samo pewne standardy zachowań zmieniły się przez te przeszło 30 lat.

Krwawy finał na balu

Zemsta Carrie na balu niestety osłabła na sile. Nie jest już to demon zemsty jaki pokazał De Palma, a superbohaterką bawiąca się swoją mocą. Jednak w przeciwieństwie do innych horrorów, krew nie leje się gęsto, a Carrie zabija w sposób inteligentny i przemyślany. Jednak mimo wszystko zmiany filmu względem książki nie przyniosły rewelacyjnych zmian, a film sporo traci do pierwotnej wersji z 1976 roku.

Źródło fotografii: kadr z filmu Carrie

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Carrie – kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści Kinga”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *