Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wielkanoc za granicą

Oto najciekawsze propozycje na tegoroczne święta

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Susanne Nilsson

Nie każdy marzy o spędzeniu świąt Wielkiej Nocy w gronie rodzinnym. Jeżeli więc chcesz uniknąć świątecznego sprzątania, jedzenia oraz zobaczyć inne tradycje możesz wybrać jedną z propozycji przygotowanej przez biura podróży.

Powoli wyjazdy w okresie świątecznym stają się tradycją i nie ma w tym nic dziwnego. Człowiek, który pracuje bez wytchnienia przez cały miesiąc, ma w pewnym momencie ochotę odetchnąć od zgiełku, a nie wpaść w wir świątecznych zakupów. Oto kilka ciekawych propozycji na spędzenie świąt Wielkanocnych w zupełnie innym klimacie.

Wielkanoc w każdym kraju przebiega inaczej

W Hiszpanii w okresie Wielkiego Tygodnia, ludzie dosłownie wychodzą na ulice. W tym katolickim kraju bardzo dosłownie przeżywa się czas Męki Pańskiej. Semana Santa czyli święty tydzień to najważniejszy okres w hiszpańskim kalendarzu świąt.

Ulicami wiosek i miast codziennie w rymie bębnów i trąb przechodzą procesje pokutujących oraz żałujących za grzechy męczenników.

Podobne procesje, ale na mniejszą skalę odbywają się również we włoskich miastach. Najsłynniejszy korowód odbywa się w Barile. Mieszkańcy tej miejscowości do corocznego przedstawienia przygotowują się cały rok. Procesje z figurami odbywa się głównymi ulicami, a w oknach widać płonące świece.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Wielkanoc za granicą”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *