Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Windsurfing – sport na pograniczu dwóch żywiołów

Wiatr i woda – dwa żywioły, które sprawiają, że uprawianie windsurfingu jest tak emocjonujące i niesamowite. Każdy kto raz spróbował wie, że ta dyscyplina potrafi być naprawdę uzależniająca i wciągająca.

windfurfing

Fot. Flickr.com CC 2.0 texaus1

Co sprawia, że windsurfing jest tak pasjonujący? Ci, którzy mieli okazję spróbować mówią, że największa frajda to moment wchodzenia w tzw. ślizg – kiedy suniemy na desce po wodzie czując wiatr we włosach i siłę morskiego żywiołu.

Dyscyplina ta jeszcze niedawno była w Polsce popularna jedynie w wąskim gronie pasjonatów. Uchodziła również za sport drogi i niedostępny dla przeciętnego Kowalskiego. Na szczęście sytuacja uległa zmianie – zaczęły powstawać liczne szkoły windsurfingu, dzięki którym tajniki dyscypliny mógł zgłębić każdy np. w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Szkoła windsurfingu to opcja obowiązkowa, jeśli chcesz nauczyć się pływać na desce z żaglem. Lepiej nie próbować uczyć się samemu. Może ciężko w to uwierzyć, ale opanować podstawy windsurfingu można już w ciągu 3-4 dni kursu. Tak więc podczas dwutygodniowego urlopu można już całkiem dobrze nauczyć się pływać na desce i z pasją zacząć uprawiać windsurfing.

Szkół windsurfingu jest w Polsce naprawdę sporo. Większość zlokalizowana jest nad polskim morzem, nie brakuje też szkół na Mazurach i przy dużych akwenach wodnych. Dzięki temu windsurfing uprawiać można właściwie wszędzie.

W Polsce sezon windsurfingowy trwa od maja do końca września. Szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień – wtedy spotkać można najwięcej miłośników deski z żaglem.

Poza sezonem windsurfing można uprawiać w licznych bazach za granicą.

Szkoły windsurfingowe oferują nie tylko szkolenie teoretyczne i praktyczne, ale także cały sprzęt, ubezpieczenie na czas trwania kursu, a często również dodatkowe atrakcje w czasie wolnym od zajęć. Do tego w ofercie są różnego rodzaju obozy, z których korzystać mogą już kilkuletnie dzieciaki. Górnej granicy wiekowej właściwie nie ma – gdyż windsurfing uprawiać może każdy, kto czuje się na siłach i ma chęć spróbować czegoś niesamowitego. Kurs windsurfingowy może być więc również ciekawym pomysłem na wspólne, rodzinne wakacje nad wodą.

Kursy organizowane są także na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu można sukcesywnie podnosić swoje umiejętności.

Każdy kto jest miłośnikiem wody, lubi aktywnie spędzać czas i nie boi się nowych wyzwań powinien spróbować windsurfingu. Może być pewien, że nie zabraknie ciekawych emocji, które towarzyszyć będą jeszcze długo po zakończeniu kursu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Windsurfing – sport na pograniczu dwóch żywiołów”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *