Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czego nie brać do samolotu?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Brett Levin

Zastanawiasz się, jakich produktów nie można zabrać ze sobą w podróż samolotem? Możesz zabrać własne jedzenie, walizkę o nietypowym kształcie lub dodatkowy bagaż? Dowiedz się, czego nie wniesiesz na pokład samolotu!

Czego nie wniosę na pokład?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Kostek pyta: Czy są takie rzeczy których nie można wnosić na pokład samolotu w bagażu podręcznym? Jeśli tak to proszę o jakąś informację. Wkrótce będę leciał pierwszy raz samolotem i trochę się denerwuję tym faktem. Tym bardziej, że mam małego stracha przed lataniem.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Czego nie brać do samolotu?”

  1. Patryk pisze:

    No to ja może ci opowiem o płynach. Na pokład samolotów nie można wnosić dużych ilości płynów. Jest to naczelna zasada bezpieczeństwa. Płyny wszelkiego rodzaju powinny być wnoszone na pokład tylko i wyłącznie w pojemnikach mniejszych niż 100 ml. Jeśli chodzi o większe rzeczy, takie jak na przykład szampon czy mydło w płynie to żeby uniknąć kłopotów powinniśmy schować je do bagażu rejestrowanego. Wtedy nikt nie będzie nam robił żadnych problemów. Jeśli mamy jakiś płyn na pokładzie to tylko 100 ml.

  2. Znawca tematu pisze:

    Taki bagaż podręczny to przede wszystkim powinny być rzeczy wartościowe, których nie chcemy i ze względów bezpieczeństwa raczej nie powinniśmy pakować do bagażu rejestrowanego. Przecież nie schowamy laptopa do bagażu rejestrowanego, bo w czasie przekładania, układania mógłby się uszkodzić. Oczywiście na pokład samolotu nie możesz wnosić żadnego typu broni, na przykład broni palnej czy białej. Nie mogą się na pokładzie samolotu także znajdować żadne ostre rzeczy. Jakieś maszynki do golenia powinieneś także zapakować do bagażu rejestrowanego.

  3. niezalogowany pisze:

    Co do tych płynów to nie zawsze tak jest. Oczywiście możesz wnieść na pokład większą ilość płynów, ale tylko wtedy jak płyny te zostały zakupione w sklepie wolnocłowym No ale trzeba tutaj zachować paragon. Aha no i zakup takiego płynu powinien się odbyć na lotnisku z którego będziesz odlatywał. Wiadomo, że w rozmiarach zakupów w takim sklepie lepiej zachować rozsądek, bo przecież obowiązują nas ograniczenia wagowe co do wielkości bagażu podręcznego. Nie przesadzajmy zatem.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *