Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy gra na konsoli może być jeszcze bardziej realna?

Firma Sony przygotowuje okulary do rzeczywistości wirtualnej VR dla PS4

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Producent nie potwierdza jak dotąd tych informacji, więc nie ma pewności czy Sony przygotowuje okulary do rzeczywistości wirtualnej przeznaczone dla konsoli PlayStation 4. Prawdopodobnie będą one działać na podobnej zasadzie jak znany wśród deweloperów Oculus Rifta. Z informacji jakie wyciekły z firmy, koncern Sony ma być w trakcie planowania strategii promocyjnej nowego urządzenia i ustalania na jak duże wsparcie może liczyć po premierze.

Nowa generacja 3D Sony HMZ-T2?

Prawie dwa lata już trwają prace nad okularami VR Oculus Rift. Sprzęt ten wraz z upływem czasu, od momentu kiedy w Kickstarter zaprezentowano prototyp, wzbudza coraz większe emocje wśród deweloperów oraz branżowych specjalistów. Ich zdaniem Oculus jest zapowiedzią nadchodzącej rewolucji, która wprowadzi wirtualną rzeczywistość do domów graczy.

Jednakże wszyscy w branży zdają sobie sprawę, że dopóki sprzętem nie zainteresują się duże koncerny jak Microsoft czy Sony, nie nastąpi popularyzacja tej technologii. Dlatego też twórcy okularów są pytani oto, czy jest szansa do porozumienie z producentami konsoli i możliwość uzyskania wsparcia dla urządzenia.

Najprawdopodobniej Sony rozważy wdrożenie idei wirtualnej rzeczywistości i to nie tylko w wykonaniu Rifta. Według poufnych informacji do jakich dotarły Eurogamer i CVG, Sony zamierza
wprowadzić na rynek opracowane przez siebie okulary VR, które współpracować mają z konsolą PlayStation 4. Sprzęt ma zostać ujawniony w 2014 roku, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym miesiącu na targach Tokyo Game Show.

Działanie tego sprzętu ma się niewiele różnić od tego co pokazali twórcy Oculus Rifta. Jeśli więc te informacje się potwierdzą to graczy czeka nie mała gratka. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jaki komputer dla grafika?

Barbara Zadrożna

Jaki prezent dla dziewczyny?

Barbara Zadrożna

Jak jeździć ekonomicznie?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Czy gra na konsoli może być jeszcze bardziej realna?”

  1. Kamil D. pisze:

    Nie mogę się doczekać, wejścia na rynek nowej playki!

  2. Dami pisze:

    Jeśli to prawda to będzie niezła gra z takimi okularami 🙂

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *