Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Te technologie nie przyjęły się na rynku motoryzacyjnym. Sprawdź, jakie

Rynek motoryzacyjny ma się wciąż bardzo dobrze. Popyt na auta w ciągu ostatnich lat znacznie wzrósł. W Polsce był to wzrost niemalże skokowy. Jeszcze 20 lat temu posiadanie jakiegokolwiek samochodu było nie lada prestiżem.

Auta były drogie, a możliwości ich zakupu bardzo ograniczone. Teraz w Polce na 1000 mieszkańców przypada około 600 samochodów. Średnia wieku pojazdu statystycznego Kowalskiego to 15 lat. Jednak wraz z bogaceniem się społeczeństwa wiele osób decyduje się też na zakup auta prosto z salonu.

Jakie są nowe auta?

Nabywcy nowych samochodów często kierują się przede wszystkim wysoką jakością, małym ryzykiem wystąpienia awarii oraz zastosowaniem najnowszych technologii. Nie da się ukryć, że standardy według, których powstają obecnie auta są znacznie wyższe niż nawet kilka lat temu. Warto wiedzieć, że wszystkie przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej muszą spełniać wymogi normy ISO TS 16949. Dotyczy ona Systemu Zarządzania Jakością właśnie w tym sektorze rynku. Przepisy normy ISO TS 16949 muszą być poprawnie wdrożone, a ich respektowanie jest regularnie kontrolowane przez audytorów wewnętrznych. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat warto wejść na stronę: http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/tematy-szkolen/motoryzacja-iso-ts-16949/audytor-iso-ts-16949-2009/ Oczywiście poza tym ogólnym standardem każda marka ma jeszcze wiele wewnętrznych regulacji.

Zbyt nowoczesne samochody?

Wiele marek samochodów, aby wyróżnić się na tle innych wypuszcza na rynek samochody o niecodziennym wyglądzie oraz możliwościach. Amerykańska firma J.D. Power, zajmująca się badaniem satysfakcji konsumentów postanowiła sprawdzić, czy faktycznie jest to dobry pomysł. Wyniki ukazały, że dwie trzecie kłopotów zgłaszanych przez kierowców dotyczyło zaprojektowania a nie awarii pojazdu. Wielu klientów ostatecznie było niezadowolonych z bardzo nowoczesnych rozwiązań, bo okazały się one nieergonomiczne oraz wręcz kłopotliwe. Mnogość różnych urządzeń pokładowych zamiast ułatwić życie kierowcom przyprawiała ich o zawrót głowy, bo w efekcie i tak korzystają oni tylko z kilku podstawowych funkcji.

Apeluję więc do producentów samochodów, aby opanowali swoje innowacyjne zapędy i tworzyli auta, w których wysoka jakość oznacza też, że są przyjazne użytkownikom.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Te technologie nie przyjęły się na rynku motoryzacyjnym. Sprawdź, jakie”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *