Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

EA zamknął projekt gry Command & Conquer

Zapowiadana gra strategiczna nie ukaże się na rynku

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

EA podjęło niedawno decyzję o anulowaniu prac nad produkcją nowej gry. Zdecydowała się także zamknąć studio, które pracowało nad grą, Victory Games przestało istnieć. To dość zaskakująca wiadomość, bo do niedawna wydawało się, że prace na kolejną częścią serii Command & Conquer idą do przodu.

Producent potwierdził wstrzymanie prac

Pracę nad kolejną częścią serii gier Command & Conquer zostały anulowane. Studio Victory Games, które wchodziło w skład koncernu Electronic Arts miało duże opóźnienia na przejście z tą grą strategiczną czasu rzeczywistego w fazę beta. Trudno jest powiedzieć, co tak naprawdę przeważyło szalę o anulowaniu projektu, bo jeszcze niedawno producent potwierdził termin uruchomienia fazy beta i daty premiery gry.

Twórcy gry podziękowali graczom

Na oficjalnej stronie gry, twórcy podziękowali wszystkim graczom, którzy do tej byli zaangażowani w testowanie wersji alfa. Twórcy zdradzili także, że gra wśród nich miała bardzo słaby odbiór. Najprawdopodobniej to zaważyło o losach tego projekty, ponieważ zespołowi nie udało stworzyć się gry oczekiwanej przez graczy. Wszystkim uczestnikom testów Alfa, pieniądze mają zostać zwrócone w ciągu najbliższych 10 dni.

To nie tylko zamknięcie projektu

Okazało się także, że po anulowaniu projektu koncern EA podjął decyzję o zamknięciu Victory Games. Z komunikatu na oficjalnej stronie może przeczytać, że EA zamierza pomóc tym ludzie w miarę możliwości na znalezienie pracy w strukturach firmy. Na razie nie wiadomo jakie będą dalsze losy gry Command & Conquer, na pewno kwestia rozstrzygnie się w ciągu kilku miesięcy.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “EA zamknął projekt gry Command & Conquer”

  1. Ado pisze:

    Dla mnie to ewenement na rynku 🙂 testy Alfa nie wyszły to zamykają gniota, a nie pchają produkt na rynek z nadzieją, że jakieś jelenie je kupią 🙂

  2. Patryk pisze:

    A ja tam bardzo czekałem na tą grę 🙁 buu… nie wierzę, że jej nie wydadzą ;(.

  3. Ado pisze:

    Dla mnie to ewenement na rynku 🙂 testy Alfa nie wyszły to zamykają gniota, a nie pchają produkt na rynek z nadzieją, że jakieś jelenie je kupią 😉

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *