Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Red Barrels wprowadzi dodatek do Outlast

Do dyspozycji gracza będzie nowy bohater i rozszerzona fabuła

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Kilka dni temu, studio odpowiedzialne za Outlast, poinformowało, że do tego tytułu zespół szykuje dodatek, który rozszerzy fabułą o nowy wątek i wprowadzi do rozgrywki nowego bohatera eksplorującego kolejne poziomy zakładu psychiatrycznego. Wielu szczegółów jednak nadal nie zdradzono.

Zarys fabularny przedstawiony przez Red Barrels

Nowy dodatek DLC do Outlast zatytułowany będzie „Whistleblower” i fabularnie skieruje gracza do wydarzeń sprzed głównego wątku fabularnego. Gracz wcieli się w rolę jednego z pracowników zakładu psychiatrycznego, który pozwoli na dokładne prześledzenie wszystkich wydarzeń zanim jeszcze Miles Upshur pojawił się na miejscu w celu odtworzenia wydarzeń.

Warto podkreślić, że w Outlast: Whistleblower, gracz będzie mógł eksplorować szpital przed tym jak szpital pogrążył się w tragicznej historii. Fabuła przeprowadzi nas przez obiekt, w którym prowadzone są nieludzkie doświadczenia na pacjentach, aż do powszechnego ruszenia, kiedy to mieszkańcy przeciwstawili się pracownikom i wymordowali większą część personelu. 

Premiera bliżej nieznana

Dodatek ma pojawić się na komputerach osobistych i na razie nie wiadomo czy będą mogli z niego skorzystać gracze korzystający z konsoli SP i Xbox. Podstawowa wersja Outlast z pewnością pojawi się na PS4 i niewykluczone, że rozszerzenie w postaci Whistleblower będzie dołączone do całego zestawu.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Red Barrels wprowadzi dodatek do Outlast”

  1. Dudek pisze:

    W zasadzie to nie przepadam za horrorami, ale ten mnie wciągnął i chociaż miałem sobie odpuścić, to chciałem pociągnąć temat fabularnie. Cały czas czekałem, kiedy ta gra się skończy i będę mógł rzucić już słuchawki w kąt, a pograć sobie w coś lżejszego, to po ukończeniu tego tytułu czułem niedosyt i radość, że jednak skończyłem Outlast’a. Czekam na dodatek, z pewnością wrócę do tego pokręconego tytułu.

  2. Lucek pisze:

    Bardzo dobrze, że pracują nad rozszerzeniem, bo moim zdaniem Outlast to jeden z najlepszych survival-horrorów dostępnych na rynku. Gdybym miał coś zarzucić, to chyba za dużo zagadek logicznych „na ciśneniu”, czyli muszę np. aktywować agregator prądu w budynku, a za mną sapie jakiś zbir, którego nie można zlikwidować. Wolę jak mi raz na jakiś czas coś wyskoczy przed oczami, niż jak cały czas coś mnie męczy za plecami. Mimo wszystko gra jest znakomita w swoim gatunku.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *