Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Atrakcje Fuerteventury – dla dzieci, dla dorosłych, dla plażowiczów, dla zwiedzających, dla aktywnych

Fuerteventura to niezwykła wyspa, która ulokowana jest około 100 kilometrów od Afryki. Odnajdzie się tutaj każdy, kto kocha ciepło, wiatr, różnorodność, plaże oraz wiatraki.

Fuerteventua

Flickr.com CC 2.0 Richard Heyes

Wielobarwne wzniesienia, cudowne wschody i zachody słońca, wspaniałe krajobrazy – to wszystko sprawia, że wystarczy po prostu patrzeć, by się zrelaksować i naładować baterie, a także nabrać trochę dystansu do życia i częściej się uśmiechać.

Fuerteventua – czym zachwyca i co warto zobaczyć?

Fuerteventura to wyspa wprost idealna dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Dzięki wiejącym tu silnym wiatrom z powodzeniem można tutaj uprawiać różnorakie sporty wodne, a zwłaszcza windsurfing. Poza tym wyspa ta charakteryzuje się łagodnym klimatem i brakiem deszczu prawie przez cały rok, więc niemal o każdej porze można tutaj spędzić wymarzone wakacje.

Plażowicze zapewne zachwycą się zakątkiem znajdującym się w północnej części Fuerteventury – Parque Natural Dunas de Corralejo. W miejscu tym bowiem można odnaleźć bajeczne plaże z białymi wydmami. Tutejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach, a lazurowa woda wygląda niczym ta z najpiękniejszych pocztówek.

Warto zobaczyć także takie plaże jak; Playa de Bervolento, Playa de Cofete, czy też na północy – Grandes Playas lub też na południowym wschodzie – Playa de Sotavento. Można zatrzymać się też w miejscowości Corralejo i dodatkowo zobaczyć znajdujący się tu krater wulkanu Bayuyo. Czarna plaża natomiast czeka w miasteczku Ajuy, które zachwyca dodatkowo niezwykle malowniczymi jaskiniami.

Oprócz uroków przyrody na turystów czekają tu wspaniałe zabytki

Niezwykłą atrakcją dla zwiedzających Fuerteventura na pewno okaże się wioska Betancuria, pełna wzniesień i białych domków. Czeka tu Muzeum Sztuki Sakralnej, Kościół Świętej Marii, który powstał w XVIII wieku, a nieco dalej również ruiny klasztoru Franciszkanów pochodzące z XV wieku. Pełna uroku jest również wysepka Lobos, na której na pewno odnajdą się aktywni podróżnicy, bowiem wytyczone zostały tu niezwykle interesujące trasy trekkingowe.

Fuerteventura to także wspaniały kierunek (www.fuerteventura-wycieczki.pl) dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych bowiem czeka tutaj mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest park pełen dzikich zwierząt, czyli Oasis Park, oraz wspaniała stadnina koni i nieduże oceanarium w Taralajelo. Oczywiście w hotelach i wokół nich na dzieci także czeka wiele udogodnień i ciekawych doznań.

Wyspa Fuerteventura to magiczne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Cisza i spokój sprzyjają głębokiemu relaksowi, a ciekawe zakątki, malownicze plaże oraz możliwość aktywnego spędzania czasu zachęcają, by wykorzystać każdą chwilę na ulubione przyjemności. Zarówno dzieci jak i dorośli pokochają tę niezwykłą wyspę, która potrafi zachwycić i sprawić, że nie będzie się chciało jej opuszczać…

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Nowa gra Techlandu na początku 2014r

Barbara Zadrożna

Jak opiekować się chomikiem?

Barbara Zadrożna

Racjonalne zarządzanie domowym portfelem

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Atrakcje Fuerteventury – dla dzieci, dla dorosłych, dla plażowiczów, dla zwiedzających, dla aktywnych”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *