Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gdzie na wakacje w Hiszpanii?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Leo Moser

Marzysz o podróży do Hiszpanii? Barcelona, Parc de la Ciutadella, Casa Batlló, Park Güell, dzielnica Gotycka a może Camp Nou? Poznaj najpiękniejsze atrakcje turystyczne w Hiszpanii!

Gdzie najlepiej na wakacje w Hiszpanii?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Tatiana Porucznik pyta: Tak się zastanawiam nad wakacjami w Hiszpanii. Wszyscy chwalą to państwo i mówią, że naprawdę warto tam pojechać. Co o tym myślicie? I od razu proszę o jakieś propozycje tego, jak można tam spędzić ciekawie czas. Może się do tego przekonam.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
6

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

6 komentarzy na temat “Gdzie na wakacje w Hiszpanii?”

 1. Junior pisze:

  No tak, ale nie trzeba tylko oglądać budynków. Na pewno warto odwiedzić Plac Hiszpański. Znajdują się na nim dwie bardzo wysokie wieże weneckie, a także przepiękna fontanna z rzeźbami. Dawniej w miejscu tym znajdowała się arena byków. Dzisiaj jest to jednak centrum handlowe. Bardzo polecam wszystkim, którzy mają okazję być w Barcelonie także odwiedzenie Placu Katalońskiego. Jest to jeden z głównych placów w mieście. Oprócz tego miejsce to jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Mieszczą się tam również hotele, eleganckie sklepy oraz siedziby instytucji.

 2. Hiszpanka pisze:

  Ja uwielbiam Hiszpanię. No ale nie lubię chodzić i zwiedzać zabytków, podziwiać architekturę. Ja uwielbiam po prostu poleżeć na pięknych, hiszpańskich plażach. Uwielbiam spędzać czas na Wyspach Kanaryjskich. Klimat, który tam panuje jest idealny do wypoczynku. Można tutaj zaobserwować naprawdę bardzo interesujące zjawiska wulkaniczne. No i jeszcze można dobrze wypocząć na Ibizie czy Majorce. Hotele tam znajdują się na samych plażach albo także kilka kroków od plaż. Jest to naprawdę ogromna zaleta hiszpańskiego wybrzeża.

 3. Martek78 pisze:

  Hiszpania to faktycznie bardzo turystyczny kraj. Z tego co wiem to zajmuje on drugie miejsce na liście najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Hiszpania jednak to nie tylko przecież Barcelona i piękne wybrzeże. No ale warto wiedzieć, że wszędzie można natknąć się na jakieś zabytki. Tutaj można dostrzec naprawdę wszystkie wieki. Widać wpływy rzymskie, arabskie, a także bardzo piękną architekturę współczesną. Także fani sportu będą tutaj mieć co robić. Mogą odwiedzać na przykład piękne stadiony. Naprawdę polecam. Cała rodzina będzie się tam na pewno bardzo dobrze bawić.

 4. imprezowicz pisze:

  Moim zdaniem Hiszpanię warto odwiedzać ze względu na liczne imprezy kulturalne. To tutaj są znane na całym świecie fiesty. Jeśli ktoś lubi dobrą zabawę to powinien odwiedzić ten kraj w lutym. Cały luty odbywa się tam karnawał. Największe imprezy odbywają się na Teneryfie oraz w Santa Cruz. W marcu przez tak zwane Semana Santa odbywają się naprawdę przepiękne parady na ulicacach. W kwietniu odbywają się w Sewilli naprawdę szczególne targi oraz pokazy tańca. Ja raz byłam w Hiszpanii w czasie karnawału i naprawdę zapamiętam to przeżycie do końca swojego życia.

 5. Miroslawski pisze:

  Moim zdaniem warto także odwiedzić Sagrada Familia. Jest to przepiękny, secesyjny kościół. Jest to po prostu symbol Barcelony. Kościół ten ma 115 metrów wysokości i jest najwyższym kościołem na świecie. Jeśli mowa o budynkach to wydaje mi się, że godny uwagi jest także Casa Batllo. Budynek powstał w dziewiętnastym wieku. Także kościół Cripta de la Colonia Guell powinien zwrócić naszą uwagę, kiedy będziemy w przepięknej Barcelonie.

 6. Alvberci pisze:

  Moim zdaniem warto spędzić wakacje w Barcelonie. Jest co tam oglądać. No i też można poplażować. Naprawdę jeśli będziecie mieli być okazję w Barcelonie to polecam Park Guell. Jest to naprawdę ogromny ogród, w którym znajduje się wiele elementów architektonicznych. Także Casa Mila jest naprawdę przepiękny. Oprócz tego wszystkiego naprawdę polecam obejrzeć Casa Vicens, a także przepiękny pałac, który został zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Także Pałac Muzyki Katalońskiej z piękną salą koncertową powinien być celem waszej wyprawy.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *