Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie ubezpieczenie turystyczne?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Jason Jacobs

Jedziesz w zagraniczną podróż i zastanawiasz się nad dodatkową opcją ubezpieczenia? Zobacz, co na temat ubezpieczeń podróżnych mogą powiedzieć nasi czytelnicy!

Jakie ubezpieczenie podróżne?

Najnowsze pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Karina Łucka pyta: Jakie są ubezpieczenia dla turystów. Niedługo wyjeżdżam i nie chciałabym zostać później na lodzie w razie czego. Przecież za granicą może przytrafić nam się wszystko. Nie będę czuła się pewnie bez zakupionego ubezpieczenia. Poradźcie coś.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Jakie ubezpieczenie turystyczne?”

  1. Sylwia pisze:

    Ja znam tylko Kl, czyli ubezpieczenie kosztów leczenia. To bardzo ważne ubezpieczenie i w większości krajów UE obywatele pokrywają częściowo koszty leczenia i medycznych badań w różnych publicznych placówkach służby zdrowia. Pomyśl zatem o tym ubezpieczeniu. Bo tak dla przykładu powiem ci tylko, że jeden dzień leczenia w Niemczech może kosztować 10 euro. No i tyle. Będziesz mieć zatem spokojną głowę. Najlepiej postarać się także o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Taką kartę dostaniesz na wniosek w twoim oddziale wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tego co wiem to bezpłatnie.

  2. kamilk95 pisze:

    Oprócz KL ważne może być również NNW, czyli popularne ubezpieczenie następstw od nieszczęśliwych wypadków. Z tego co wiem, jak lecisz samolotem to wówczas można wykupić sobie ubezpieczenie bagażu podróżnego. Jeśli wieziemy coś bardzo cennego to oczywiście można to wszystko ubezpieczyć. Nawet jeśli wysyłamy jakąś paczkę to można ją ubezpieczyć. Jeśli bagaż zostanie powierzony jakiejś firmie to wtedy trzeba pamiętać, żeby mieć pokwitowanie. Tak samo jak bagaż będzie w jakiejś przechowalni.

  3. Bożydar pisze:

    Najważniejsze jest oczywiście KL, ale jak już weźmiesz to ubezpieczenie to moim zdaniem do tego powinnaś zakupić sobie assistance. Ta robią najczęściej ludzie. Ono zapewni ci naprawdę sporo udogodnień. Będziesz mogła liczyć między innymi na konsultacje telefoniczne z lekarzem, który mówi po polsku. Będziesz mogła także zostać przewieziona do kraju zgodnie z zaleceniami lekarskimi. No i pokryją ci nawet z tego co wiem opiekę nad dziećmi nieletnimi. To jest naprawdę bardzo fajne i przydatne ubezpieczenie. Naprawdę opłaca się to wykupić.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *