Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaka walizka do samolotu?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by elitatt

Zastanawiasz się, jaką walizkę zabrać do samolotu? Czy wiedziałeś, że różne linie lotnicze zezwalają na zabranie określonej wielkości walizki? Zobacz, co o bagażu podróżnym wiedzą nasi czytelnicy.

Kiedy możesz zrezygnować z wycieczki?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Robert8495_Skier pyta: Niedługo pierwszy raz będę leciał samolotem. Nie wiem nic o tym i trochę się martwię. Najbardziej interesują mnie oczywiście bagaże. Słyszałem, że są bagaże podręczne i te co się oddaje. Ile można zabrać takich bagaży nie wiem.
Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Jaka walizka do samolotu?”

  1. Mariusz pisze:

    Dobrze kojarzysz. Ten bagaż, co jak to napisałeś „się oddaje” to bagaż rejestrowany. Jest to ten bagaż który oddajesz zawsze wtedy, kiedy bierzesz udział w odprawie. On trafia później do luku bagażowego samolotu. Najważniejsze cechy bagażu rejestrowanego to bagaż tego typu jest bagażem płatnym, jeśli chcemy przewieźć tego typu bagaż to musimy to wcześniej zgłosić. Nie ma obowiązku rezerwacji bagażu dla niemowląt. Nie może on być jednak cięższy niż 32 kilogramy, jeśli chcemy przewieźć bagaż o jakichś dziwnych kształtach, które mogą zostać uznane za nietypowe to musimy to zgłosić co najmniej 42 godziny przed odlotem. Limity wagowe, które dają linie lotnicze nie mogą zostać połączone.

  2. MoiszaA pisze:

    Lepiej dowiedzieć się także tego, czego nie można przewozić w bagażu podręcznym. Ze względów bezpieczeństwa w luku bagażowym samolotu nie można przewozić między innymi golarek, noży, nożyczek, brzytw, butów na szpilkach, szydełek, szpikulców do lodu, strzykawek oraz igieł. Jeśli musimy przewieźć tego typu sprzęt to musimy spakować go do bagażu rejestrowanego. Nie wiem, poproś może na lotnisku z którego będziesz ruszał o taką listę i ogólnie o informację, o wymogi dotyczące bagażu. Po co później się denerwować przy odprawie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *