Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Popularny kierunek turystyczny wśród Polaków: Słowacja

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by

Słowacja jest przepięknym krajem, coraz chętniej odwiedzanym przez Polaków, bowiem kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Przede wszystkim kraj ten może poszczycić się przepięknym Słowackim Rajem, do którego powinni udać się miłośnicy przygód oraz wędrowania po górach.

Słowackie góry i jaskinie kryją prawdziwą tajemnicę

Jest to przepiękny rezerwat, na terenie którego jest ponad kilkaset kilometrów ścieżek i szlaków turystycznych, a na szlakach można podziwiać między innymi malownicze wodospady czy jeziorka. Miejsce to na pewno zachwyci każdego, kto tutaj przybędzie. Słowacja to ponadto oczywiście także Tatry Wysokie.

W naszym kraju mamy tylko niewielką część gór, natomiast większa ich część znajduje się właśnie na terenie sąsiadującego z nami kraju. Jeśli lubimy górskie wspinaczki, weekend na Słowacji z pewnością pozostawi po sobie wiele wrażeń. Ponadto Słowacja na swoim terenie skrywa wiele malowniczych jaskiń, do których warto się udać, zwłaszcza, że część z nich jest udostępniona dla turystów, blisko granicy znajduje się chociażby Bielańska Jaskinia.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Popularny kierunek turystyczny wśród Polaków: Słowacja”

  1. Adam Małaczewski pisze:

    Uważam, że na Słowacji nie ma niczego, czego nie byłoby u nas. Polska jest niedoceniana przez Polaków niestety, a szkoda, bo mamy naprawdę czym się pochwalić. Mamy niepowtarzalny Bałtyk, góry, Mazury, a także wiele innych krain geograficznych. Nie trzeba robić nie wiadomo jak wielu kilometrów, żeby móc odpocząć od tego codziennego zgiełku. Ja uwielbiam spędzać wolny czas na wolnym powietrzu i łonie natury. To mnie relaksuje.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *