Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gdzie znajdują się latarnie morskie w Polsce?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Bjorn

Latarnie morskie są niezwykłymi obiektami, bardzo ciekawymi, nic więc dziwnego, że mimo upływu tylu lat wciąż przyciągają tak wielu turystów.

Ile latarni morskich działa nadal nad polskim wybrzeżem?

Na naszym polskim wybrzeżu latarni morskich jest całkiem sporo, został nawet utworzony specjalny szlak, którym warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli tegoroczne wakacje zamierzamy spędzić w jednym z polskich nadmorskich kurortów.

Latarnie morskie niegdyś były przede wszystkim zwiastunem lądu dla pływających żeglarzy, obecnie natomiast są one już nieużywane, a większość z nich nie znajduje się w dość dobrym stanie.

Mimo to część z nich jest udostępniona turystycznie i turyści bardzo chętnie je zwiedzają, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nad wybrzeżem polskiego Bałtyku zapełniają się plaże turystami z najróżniejszych zakątków naszego kraju. Jeśli więc i my będziemy wypoczywać nad morzem, warto zatrzymać się chwilę przy niektórych latarniach. Piękna latarnia znajduje się chociażby w Ustce, a także są one w takich miejscowościach, jak Gąski, Jarosławiec, Kołobrzeg, Jastarnia oraz Krynica Morska.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Gdzie znajdują się latarnie morskie w Polsce?”

  1. Mateusz pisze:

    Jest naprawdę sporo ciekawych latarni morskich w Polsce, które można i warto po prostu zobaczyć. Moją ulubioną jest ta w Kołobrzegu,. ale to prawdopodobnie dlatego, że mieszkam tutaj w najbliższej okolicy. Chętnie wchodzę na nią latem i uwielbiam obserwować jej siłę zimą – zwalista podstawa doskonale kontrastuje się z rozbijającymi się na brzegu falami. To widok, dla którego warto być nad morzem zimą. Polecam szczerze.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *