Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Egzotyczne wakacje w Azji – urlop dla żądnych przygód

Potężny azjatycki kontynent skrywa w sobie wiele tajemnic oraz przepięknych, zapierających dech w piersiach miejsc, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu, ciesząc się bliskością natury. Przesiąknięte zabytkami miasta, dziki krajobraz oraz bogata historia i kultura mieszkańców dostarczą mocy wrażeń i niezapomnianych przygód podczas podróży.

Azja – najpiękniejsze miejsca na wczasy, atrakcje turystyczne kontynentu

Bali

Fot. Flickr.com CC 2.0 Kai Lehmann thank you for +800k views

Planując wyjazd do Azji, warto pomyśleć o pełnej uroku Tajlandii, która przyciąga malowniczymi widokami, krystalicznie czystą wodą o urzekającym odcieniu turkusu oraz majestatycznymi zabytkami architektury sakralnej. Stolica kraju, Bangkok, słynie z licznych świątyń, które swoim ogromem i przepychem przywodzą na myśl baśnie Tysiąca i Jednej Nocy. Najsłynniejszymi z nich są Świątynia Szmaragdowego Buddy oraz, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Świątynia Leżącego Buddy. Na uwagę zasługuje także Wielki Pałac Królewski. Miłośnicy przyrody, szukający chwili relaksu wśród egzotyki powinni zaś zawitać na wyspę Phuket, która słynie z rajskiej plaży Palong Beach, zachwycającej białym piaskiem, bogactwem podwodnego świata, soczystą zielenią drzew oraz wysokimi skałami, opadającymi pionowo do morza. Słoneczne kąpiele na wyspie i snorkeling pod powierzchnią wody dostarczą mocy wrażeń. Położona w pobliżu równika Tajlandia oferuje gorącą i słoneczną pogodę przez cały rok. Od marca do czerwca temperatury przekraczają tu 40 stopni. Najlepszym okresem na wyjazd są miesiące od listopada, gdy w kraju jest już nieco chłodniej.

Dużą popularnością wśród azjatyckich kierunków wakacyjnych cieszy się również indonezyjska wyspa Bali. Tropikalna przyroda, piaszczyste plaże oraz przepiękne świątynie i kapliczki, których na wyspie jest ponad 20 tysięcy sprawiają, iż na Bali nie sposób się nudzić. Wyspa przyciąga również amatorów trekkingu, którzy pragną wybrać się na wspinaczkę po wulkanach. Na Bali znajduje się ich 6, a największą popularnością cieszą się Gunung Agung i Gunung Batur. Zapierający dech w piersiach krajobraz wyspy tworzą też pola ryżowe oraz jeziora i wodospady. Na Bali słoneczna pogoda utrzymuje się cały rok. Tropikalny klimat wyspy zapewnia wysoką temperaturę i wilgotność powietrza.

Wielu wspaniałych doznań dostarczy także podróż do Chin. Do najchętniej odwiedzanych miast w państwie zalicza się m.in. jego stolicę Pekin, Kanton oraz nowoczesny i tętniący życiem Szanghaj. Największą atrakcją dla turystów zwiedzających Chiny pozostaje słynny symbol kraju, czyli wpisany na listę UNESCO Wielki Mur Chiński. W Chinach panuje spora różnorodność klimatyczna. Najlepszym okresem na podróż nad wybrzeże jest lato, zaś na zwiedzanie północno wschodnich Chin jesień.

Wczasy w Azji – przygoda na wyciągnięcie ręki

Azja przyciąga turystów pragnących poznać egzotyczną kulturę, przetrzeć niezbadane szlaki oraz cieszyć oko bajkowym, pełnym magii krajobrazem. Tajlandia, Bali i Chiny to zaledwie niewielka część z setek azjatyckich, miejsc które warto odwiedzić, skrywają jednak wiele tajemnic i pełnych uroku zakątków dzięki czemu zasługują na szczególne uznanie.

Więcej informacji można znaleźć na http://odkrywamyazje.pl

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Egzotyczne wakacje w Azji – urlop dla żądnych przygód”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *